Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zgomote interior swift
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
desertfox
Sunt posesorul unui swift 1.5 GS 5u incepand de astazi si am sesizat un zgomot cidat facut de geamurile laterale fata presupun.
Nu eram strain de problema insa nu stiu ce rezovare exista.
Are cine o solutie pt oprirea vibratiilor ???
Va multumesc.
ninja.gif
yir
Poti incerca sa te uiti la niste piese de forma triunghiulara care sunt la baza stalpilor fata in exterior, daca impingi usor in ele si se aude ca se lovesc de ceva poti sa le dai jos si o sa iti dai seama unde sa pui ceva de umplutura ca sa nu mai atinga.
rrradu
QUOTE(desertfox @ Mar 17 2008, 06:32 PM) *
Sunt posesorul unui swift 1.5 GS 5u incepand de astazi si am sesizat un zgomot cidat facut de geamurile laterale fata presupun.
Nu eram strain de problema insa nu stiu ce rezovare exista.
Are cine o solutie pt oprirea vibratiilor ???
Va multumesc.
ninja.gif

eu am avut o piulita slabita la macaraua geamului fata stanga care facea zgomot. la service mi-am zis ca sunt .... confused.gif .........da i-am pus sa desfaca usa si au gasit piulita aia slabita. da la mine zgomotul se auzea numai pe stanga. in schimb acuma scartie masca de plastic de la portbagaj.
swiftmind
la mine principala problema este cu pedala de ambreiaj. Dupa 15-20 de minute de folosit devine rigida, si scartaie. Am semnalat problema in service, cand am fost la prima revizie, au dat cu vaselina. Trei zile a mers bine dupa aia iar. E destul de enervant mai ales in traficul din bucuresti. Nu stiu ce solutie sa aplic. As schimba cablul de ambreiaj. Alta problema: usa torpedoului face zgomot, dar pe asta o rezolv.
Andrei Suzuki
Eu am dat pe pedala lu taica-miu la masina cu un spray luat din Cora si nu a mai scartait.Daca vrei ii fac o poza sa vezi cum arata.
yir
La torpedou pui pe partea metalica de care se prinde usa un tub de plastic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.