Help - Search - Members - Calendar
Full Version: big brother bun, dar... neeficient
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
20krpm
politia din dallas, tx, se scarpina in cap cum s-o scoata la capat cu camerele de luat vederi care supravegheaza intersectiile si sint folosite la constatarea infractiunilor. motivul: functioneaza prea bine. de cind au fost montate, numarul infractiunilor de circulatie a scazut cu 50%, si cum fiecare dintre camere costa $3800 pe luna (CIIIT? asa am zis si io) politia a constatat ca devin enrentabile, si ca ar trebui sa mai reduca din ele. ninja.gif
HalbaSus
Din cate stiu eu majoritatea sistemelor de supraveghere a traficului sunt nerentabile sau au o rentabilitate scazuta, motivul este tocmai acela ca dupa prima faza in care lumea nu stie de ele emit amenzi pe banda rulanta in schimb in cateva luni lumea le invata si "se poarta frumos" in zonele in care sunt amplasate camerele. De altfel acesta este si motivul pentru care sunt amplasate... sincer m-ar mira ca autoritatile din Texas sa fie atat de surprinse ca e nerentabila operarea camerelor de supraveghere.
booneK9
Probabil ca niste baieti destepti s-au gandit sa impanzeasca targul cu dummies.
Costa mult mai putin si au exact acelasi randament.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.