Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TOP cele mai URATE masini
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2, 3
James Kilowatt
Cand e vorba de cele mai frumoase, fiecare are parerea lui. Hai sa vedem daca uratenia e mai obiectiva :bounce:
Se iau un calcul masini de turism, in fabricatie dupa anul 2000 smile.gif Fara utilitare, dube, gunoiere si asa mai departe:)
Dupa mine
Locul III Renault VelSatis - arata ca un cosciug si pare numai buna de transformat in dric
Locul II Nissan Micra. Cred ca s-au chinuit un pic sa o faca sa para proiectata la intamplare....
Locul I Fiat Multipla Deh, italienii... fac si cele mai frumoase, dar si cele mai urate masini... se vede ca au designeri, nu gluma laugh.gif
Alte propuneri?
HalbaSus
3: Masinile break... vw golf variant & company (sunt multe masini in clasa asta, aproape toate arata urat)
2: Solenza ? sau asta nu e masina... oricum urata e...
1: Renault Megane (ala cu spatele teshit nu stiu cum ii zice) urat de tot... nici macar nu arata a masina... groaznica... hidoasa... si degeaba zic unii ca e futurista, avantgardista si alte cuvinte care incearca sa exprime diplomatic uratenia

Bineinteles cel mai si cel mai urat este Damas-ul... dar ala nu intra in calcul... pe mine ma sperie masina aia...
calin...
3. toate modele kia ( exceptie Sorento), hyundai ( exceptie Coupe-ul nou), Santa Fe e groaznica - cel mai urat SUV
2. chevrolet- daewoo cam toate dar in mod special kalos, Suzuki wagon R+
1. nu am stat sa ma gandesc la toate modelele dar in cap imi vine acum Fiat Multipla
in top 10 ar mai putea intra: Citroen c5, aproape toate modelele Lancia, Smartul clasic, Tico.
Happy_Maker
Mai, voi nu stiti ce inseamna urat?
Sau hidos nu face parte din topic? I-a priviti, am aici niste monstre, chiar daca sunt de dinainte de 2000, merita vizionate:
Happy_Maker
...
Happy_Maker
...
Gociu75
Polski Fiat (Fiat 126p)
Lastun
Si mai sunt si altele dar momentan nu imi vin in minte
Alecs
3. chevrolet kalos
2. suzuki swift
1. fiat seicento ( categoric cea mai urata masina creata vreodata )
Andrei Suzuki
3. Golfu V (nu imi place de nici o culoare.Mult mai frumos IV)
2 Suzuki WagonR (zici ca-i cutie)
1 Fiat Multipla (fara sa stau pe ganduri)
James Kilowatt
la capitoulu cutii urate intra si Hyundai Athos
Echo
Si matiz si tico
Andrei Suzuki
Si tot la categoria cutii intra si Opel Agila (asa se scrie nu?) care e identica identica cu Suzuki WagonR
Echo
Nu o sa inteleg niciodata o masina a carei inaltime=latime
James Kilowatt
atunci, includem in topul urateniilor si monovolumele? Mie niciodata nu mi-a placut citroen xsara picasso...
Alecs
am uitat sa pun si hyundai coupe in top ( pen-ultimul model )
HalbaSus
Monovolumele sunt urate prin definitie... monovolum frumos nu exista... nu va exista... nu a existat niciodata... intre masinile combi mai sunt cateva care mai incearca sa arate cumva dar acestea sunt la "limita" combi-ului...
James Kilowatt
Mie-mi place hyundai coupe... ma refer la ultimile doua modele:)
Monovolumele si mie mi se par urate.... totusi, se vand din ce in ce mai multe. Probabil ca simtul practic al cumparatorului il depaseste pe cel estetic laugh.gif
Echo
La monovolume pot sa spun ca primele generatii de genul Renault Espace si Chrysler Voyager (Plymouth si Dodge se includ) nu erau chiar asa de urate, dar asta e parerea mea subiectiva
James Kilowatt
Ai dreptate... eu am vazut un Espace modificat si arata chiar bine :bounce:
Gociu75
QUOTE(vlad26866)
Nu o sa inteleg niciodata o masina a carei inaltime=latime

ba eu as intelege daca ar fi un hummer. Cu aprox. inaltimea lui este egal cu latimea, in jur de 2 metri. Si nu as face deloc nazuri la un Hummer, dar sa fie H1 :bounce: :cheers:
Viorel5
Clasamentul meu ar contine urmatoarele modele:
1. Suzuki Wagon+R
2. Fiat Multipla (model inainte de face-lift, dupa arata mai bine)
3. Daewoo Tico
Un comentariu as vrea sa fac asupra unui mesaj anterior care viza modelel Renault respectiv Megane in doua volume si Vel Satis: nu sunt de acord ca sunt niste modele urate ci mai degraba moderne ca imagine , avangardiste, futuriste , si acestea nu sunt alte cuvinte pt urate ca sprijin pt aceste remarci stau cele 1 300 000 buc din gama Megane vandute de Renault din dec.2002 pana in prezent in special in Europa de Vest.
:arrow: drum bun fara incidente!
James Kilowatt
nici mie nu-mi plac megane si Vel Satis... or fi avangardiste, insa tot forma de cosciug au. Avangardista mi se pare Toyota Celica, si-mi place cum arata.
Insa nu neaparat frumos inseamna si bine vandut, si urat prost vandut. Toate firmele de masini super-sport gen Bugatti sau Lamborghini fac modele de-ti iau ochii si totusi nu reusesc sa le vanda. ASta nu inseamna ca sunt urate. Iar masini sterse si fara nimic deosebit ca VW Golf au mare succes...
James Kilowatt
Toyota Yaris Verso
sandman
top 3 masini urate:
3. nissan micra
2. renault clio simbol
1. dacia logan
ar mai fi si gama toyota, mazda, care au niste linii f urate. de daewoo nu mai vb.
G e o r g e
ZAFIRA este cel mai frumos monovolum de pana acum :cheers: arata demential masina aia ... imi place la nebunie . nu toate monovolumele sunt urate tongue.gif
James Kilowatt
Mie imi place pontiacul ala vechi la monovolume... in rest sunt urate laugh.gif Zafira e doar urat, restul sunt foarte urate tongue.gif
HalbaSus
Toate monovolumele sunt urate... singura diferenta e ca unele arata mai bine ca celelalte... dar in principiu toate sunt urate...

Mie zafira chiar nu-mi place... in schimb am un Sharan in curte... si ala e urat ! Dar arata mai bine ca zafira spre exemplu, si din anumite puncte de vedere si decat chrysler voyager... si bineinteles arata mai bine ca Alhamera sau cum se numeste monovolumul de la Seat... dar frumos nu poate fi... Apropo... ieri am fost cu sharan-ul si m-a oprit radarul (prima amenda din viata mea... dupa 3 ani si ceva de condus fara amenda pt viteza :cheers: ) si cand zice ala prin statie: "comunicati viteza" ala raspunde "Dubitza verde.... "... Imi venea sa urlu la ala: "BAAAAI ! asta nu-i dubitza, e monovolum !!!!"
James Kilowatt
hahaha laugh.gif Are circumstante atenuante politistul ala, saracul, e de inteles greseala lui laugh.gif Zi multumesc ca n-a intrebat de TV-ul verde laugh.gif
Laurentiu_007
1.toata gama daihatsu
2.toata gama daewoo
3.nissan micra
4.bmw Z4, Seria5 si 1(sunt sigur ca multi ma vor injura :albino: )
5.fiat panda si multipla
....
....
sandman
am uitat sa zic de peugeot 307. urasc masina aia. si renault laguna break.
TheCube
laugh.gif S-ar putea sa-ti atragi oprobiul public cu 307-le. :roll: Mie unul imi place f. mult masina asta. Dar poate am eu alte gusturi... dealtfel, eu am Clio Bicorp si (chiar daca unii o considera urata) mie mi se pare chiar dragutza.
Apropo, am remarcat ca totusi n-a bagat-o nimeni in top. :thumbup:
TheCube
... si ca sa fiu "on topic", topul meu este:
1. Fiat Multipla
2. Smart (cel mic, de 2 persoane)
3. Dacia 1300
Si, in general, toate break-urile acelea lungi (incepand tot cu Dacia)
Alecs
subscriu si eu la treaba cu break-urile.. poate sa fie si bmw, mercedes, urâte-s!!
Echo
Nici pe mine nu ma impresioneaza noile BMW-uri, sunt un pic prea radicale. Acu nici cu VW Golf 5 nu sunt de acord, mie imi place ce au facut cei de la Audi, au evoluat designul intr-un mod natural. Ideea mea e ca daca vezi un model nou sa-ti dai seama de ce firma e fabricat, acum sau peste 10 sau 20 de ani
Christina26262
Cea mai urata masina pe care am vazut-o vreodata e Fiat Multipla. Urmatoarea e Renault-ul cu spatele "avangardist", dar de care am auzit ca se vinde foarte bine in Franta si are si o varianta VAN.
calin...
am uitat de ford Scorpio. e oribila masina aia. Seat Arosa si Hyundai Atos sunt groaznice
calin...
Renault-ul cu spatele "avangardist" , probabil Megane, se vinde cel mai bine in toata Europa nu numai in Franta. gusturile,.....stii tu.
James Kilowatt
Lada 110... pare ca nu e terminata....
James Kilowatt
Honda Accord Break. PE cat de bine arata din fata, pe atat e de urata din lateral sau din spate...
Peugeot_Fan
Exista o gramada de masini urate si proiectate rau,deci mie foarte greu sa aleg.
1.Dacia 1310
2.Daihatsu Cuore(nici un Daihatsu nu imi place.Sant facute de mantuiala)


Si mai exista multe.
V l a d
baieti eu unul de cum am vazut meganul cu spatele sau avangardist m-am indragostit de el si acum am ajuns sa am unul asa ca uratenia, la fel ca si frumusetea tin de fiecare persoana in parte si sunt lucruri subiective influentate de personalitatea fiecaruia. Unii spun ca meganul e urat altii ca e superb, unii critica Loganul, altii zic ca e minunat si asa mai departe...
gutu31083
Subiectiv vorbind,Panda ala nimerit ca o balega- scuzati limbajul - in buricul Bucurestiului din Piata Unirea este cea mai hidoasa imagine pe care mi-a creat-o ceva ce se crede inovatie in domeniu.
Caragheorghiev30752
Locul 1- Fiat Multipla-prima generatie- De fapt proiectul era pt. masina Papala dar cand a vazut-o Papa (chiar asa in varsta cum e) era sa lesine.
Locul 2- Ford Scorpio ultima generatie are fata de parca cere de mancare
Locul 3- Seria 7 de la BMW ultima generatie-nu mai arata deloc a BMW mai ales spatele. e foarte hidos.
Parere mea!!!
Dan-501
Cea mai urata masina ii Citroen C5. Nu stiu cine a putut sa produca o astfel de masina.
rafaello5
Loc I si medalia de aur ar fi mitsubishi colt(cat e de frumoasa din fata dar extraordinar de urata din spate si lateral)
Loc. II si medalia de argint Fiat Multipla
Loc III si medalia de bronz ferrari - un model break singura masina break construta de ferrari pentru nu stiu ce seic .Dar nici macar breack nu este ca are 3 usi.Parca strica toata imaginea ferrari.Eu nu stiu de ce au mai facut-o :banghead:
Caragheorghiev30752
QUOTE(Dan-501)
Cea mai urata masina ii Citroen C5. Nu stiu cine a putut sa produca o astfel de masina.


FRANCEZII !!! Vezi si gama Renault mai ales clasa mare. laugh.gif Parerea mea este ca dupa XM si C3, nici un Citroen nu mai reprezinta firma.
robert constantin31470
1 si alta mai urata ca ea nu existaaaaaaaaaa DACIA LOGAN. Am vazut pe strada e sub orice critica pot sa zic fara sa imi sara lumea care a vatut-o ca solenta este de 10x mai frumoasa decat logan. Partea cea mai urata este spatele. nici pe departe futurist parca a fost lovita :blackeye:
Mik79
I Fiat Multipla
II Daewoo Tacuma
III Suzuki Swift
Enache26949
Cred ca topicul nu este decat o chestie care se poate asemana cu zicala:

"cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii"

Sunt multe chestii adevarate , dar sunt simulte "bășini de la colț de stradă "(scuzati-mi expresia)


Cu respect !

:evil: :evil: :evil:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.