Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mercedes Benz E 420
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mercedes Benz
Andrei Suzuki
Am si eu o intrebare.Am un asemenea model de la firma,dar masina e adusa din Germania la mana a doua si in RO circula cu numerele nemtesti.Stie cineva cat cai are masina? Ca in talon eu sincer..nu am gasit.Si nici nu prea ma pricep la germana asa ca...Sau daca stie cineva de unde pot afla... Merci
Andrei Suzuki
Am uitat sa mentionez ca masina e din '96
Nazareno Gabrielli
Masina respectiva are nici mai mult nici mai putin decat 279 de CP. O herghelie. Din cate stiu e cel mai mare motor de la clasa E.
Andrei Suzuki
okey.merci mult pt informatie.
Senator
QUOTE(Mircea KDT)
...Din cate stiu e cel mai mare motor de la clasa E.

:smt018 Exista si E 430 pe caroseria W210 !

Chiar si modelul mai vechi W124 exista intr-o varianta mai mare , Mercedes 500 E.
V l a d u t z
Uite aicia un E420 are 279 cai smile.gif)
Andrei Suzuki
Uite aici un E420. smile.gif
Andrei Suzuki
....
V l a d u t z
Tu parca nu poti sa il inscrii ..daca e din 96 sau ...
Andrei Suzuki
Nici nu ma intereseaza sa il incriu. wink.gif E mai bine.Asa scap de asigurare,de rovignieta etc. Oricum,odata la 3-4 luni face Bucuresti-Germania (din pacate nu il insotesc sad.gif ) asa ca nu-i problema
V l a d u t z
okay am inteles ..astea-s jentile de la suzuki tau ?
Nazareno Gabrielli
QUOTE(Andrei Suzuki)
Nici nu ma intereseaza sa il incriu. wink.gif E mai bine.Asa scap de asigurare,de rovignieta etc. Oricum,odata la 3-4 luni face Bucuresti-Germania (din pacate nu il insotesc sad.gif ) asa ca nu-i problema


De rovinieta nu scapi. Tot iti trebuie.........
Andrei Suzuki
Eh,si tu acum... wink.gif
V l a d u t z
Ai masina cu motor mare o sa te coste ceva.. AAAAAAAAAAAAAAA stai ca a ta are motor de euro2 nu ? sau ..
Andrei Suzuki
QUOTE(V l a d u t z)
Ai masina cu motor mare o sa te coste ceva

Dar asta nu e masina mea personala.Am mai zis.Si intr-un fel,ma cam bucur ca nu e.La ~25.000.000lei o revizie... biggrin.gif

QUOTE(V l a d u t z)
okay am inteles ..astea-s jentile de la suzuki tau ?


Te referi la avatar?da,e masina mea.
V l a d u t z
Are motor mare ce vrei si tu acuma..Parca ziceai ca e masina firmei nu ?
Andrei Suzuki
Da.Am mentionat pretu asa..ca idee.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.