Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota Corolla Verso
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
sergiu_3
Daca are cineva TCV as dori si eu informatii despre ea (consum,preturi consumabile,pareri pro-contra,norma euro).Era sa uit:TCV 1,6 benzina.Multumesc.
AMP
Salut Sergiu si sa stapanesti sanatos Verso-ul.Mai este un topic deschis despre Verso,insa banuiesc ca e undeva mai la coada topicului si nu ai avut rabdare sa cauti....lumea nu prea scrie despre Verso(nici n-ar avea ce).
Pai uite ca si eu soferesc o Verso,cum se vede si la semnatura...n-am ce sa-ti scriu de rau despre ea.Avem facuti cu ea aproape 18000 km,din care 7000 asta vara in Romania,in excursie in turul tarii.
Motorul este de 1.8l,iar consumul extern undeva la9 l/100km,intern la vreo 11l/100km.Masina e pe benzina,euro 4.Consumabile????Pai nu am ce sa zic...Sau daca asa ceva se cheama consumabile,am cumparat doua caucioace,pentru ca pe unul dintre ele l-am taiat intr-o groapa aproape de Hateg si am mers pe pana pana s-a facut cauciucul varza.Deci sistemul ala de exchilibrare electronic din dotarea masinii functioneaza ireprosabil,din moment ce masina cu pana pe roata nu tragea in nici o parte,doar se auzea un zgomot(eu nu-l auzeam,sotul l-a auzit)ca de pana...
La prima revizie,la 15 000 km(care la noi au fost de faopt 15800) ne-a schimbat uleiul si a curatat filtrul de aer,spre bucuria noastra,ca era foarte murdar si la pozitia maxima de suflare abia adia in masina.Prima revizie ne-a costat 3 milioane lei sau 300 roni.
In plus noi am cumparat pentru ea presurile,bandourile laterale si frontale(120 roni acu' 2 ani),barele transversale si cutia de portbagaj(noi ii spunem sarcofag).
Pareri contra????Nu am...eu sunt soferul familiei,sotul nu are permis,numai eu o sofez pe Verso.Sunt super multumita de ea,am dus-o si prin hartoape si pe munte si pe sosele excelente,m-a scos fara probleme din noroaie,avem loc toata familia in ea(noi doi si trei copii,cu varstele de 20,12 si 4 ani),cele 2 locuri din portbagaj si-au facut menirea cu varf si indesat asta vara,cand am calatorit 4 adulti si doi copii,plus bagaje cat China.
In oras ii dau rar viteza a 4-a,dar exterior e o minunatie la 120km/h,se lipeste de sosea si toarce ca o pisicuta multumita.Viteza maxima cu care am avut curaj sa merg cu ea a fost 165km/h,la iesire din Sibiu catre Sebes.
Nu stiu ce sa mai scriu...poate mai vin si altii cu pareri...
A,sa nu uit:ar fi o chestie ....hm...nu contra,dar oarecum deranjanta la ea si anume zgomotul de fond la rulare,trebuie data muzica ceva mai tare in masina ca sa poti auzi cum trebuie,caci zgomotul motorului la interior se cam aude.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.