Help - Search - Members - Calendar
Full Version: zgomote ciudate
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 1
nyckk
sal.........
am si eu o octavia 1 tour.... 3ani vechime si 70 000km
problema este ca atunci cand merg pe un drum neasfaltat gen ciment sau cu pietre ma rog mai denivelat se aude un scartait....
unii zic ca ar fi de la bucsele antiruliu sau cam asa ceva...
o alta problema ar fi tot un zgomot dar care se aude ca un fel de pocanit......poc..poc..si asta in special la viteze mici la plecarea de pe loc chiar daca drumul este bun si fara gropi.......
cand este frig sub 0 gradeC sunetul dispare nu se aude deloc iar cand temperatura creste in cursul zilei revine si pocanitul,nu se aude foarte tare dar este stresant....
am fost si la un mecanic care zicea ca de vina ar fi amortizoarele dar mie mi se pare cam devreme la 70 000 km....voi ce parere aveti?
astept pareri....
DORU
Scartaitul de pe fata la drumuri proaste este de la bucsele de pe bara stabilizatoare, schimba-le.

Amortizoarele se pot testa la Augsburg pe aparat, contra ~50 RON. Daca le gasesti sub 70%, le schimbi. Eu recomand sa le schimbi pe toate 4 odata.
nyckk
Doru lasa si tu un numar de telefon sa te pot contacta......as vrea sa te intreb mai multe.....plsss
ms
DORU
Ti-am lasat MP !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.