Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2008 Fantasy F1 Game
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
f1anatic
http://www.f1game.co.uk/

Te duci la ENTER TEAM intrii detaliile, alegi ce piloti vrei.

Si apoi duci la My Team --> Join Mini League
si selectezi

Masini.Ro
password: f1forum

Salutari si numai bine.

NUMAI 1 ECHIPA per MEMBRU. Numele echipei si/sau al managerului trebuie sa includa numele de membru aici pe Masini.ro forum. Asta ca sa ne identificam usor si sa nu ajungem in situatia sa aiba Oana 3 echipe si 20krpm 4 iar Alex-f1 mai jmeker 5.
AZAZEL
esti sigur ca ar fi o solutie mai buna?
nu stiu cati de aici de pe forum se vor baga.

e aiurea ca te pune sa alegi 2 piloti, 2 sasiuri 2 motoare si nu iti ajung banii. tu ce ti-ai ales?
f1anatic
Noroc. Daca dai click pe echipa mea din Liga vei putea vedea.

My Team
View MY TEAM Position on the mini leagues (si selectezi din menu)

Se vor baga la fel de multi sau de putini ca si cu pronosticul.

Sincer imi place mai mult asa pt ca poti puncta cu toti nu doar cu un sasiu, un motor si 2 piloti. Acum poti puncta cu 2 sasiuri, 2 motoare si 2 piloti. Mi se pare mai "realist" si mai apropiat de ce pronosticuri faceam noi.

Pt cultura noastra generala Eleanor - MS4EVER - este Ms. Oana care citeste pe diagonala si sarind rindurile. Ei i-a scapat faza cu numele echipei (sau al managerului) care sa fie identic cu cel de aici de pe forum.
AZAZEL
f1anatic, poti sa gasesti numele echipei mele? am uitat cum se numeste si nu ma mai pot loga. numele este ceva cu azazel
f1anatic
QUOTE(AZAZEL @ Mar 10 2008, 08:29 AM) *
f1anatic, poti sa gasesti numele echipei mele? am uitat cum se numeste si nu ma mai pot loga.



Mah m-ai impresionat negativ.

created On: Monday, March 10, 2008

Team: azazel f1 Manager: azazel

Value: £99.00 Overall Score: 0
AZAZEL
eram sigur ca numele echipei nu este gresit. de fapt apasasem o tasta in plus la parola fata de ceea ce am vrut.

bun, si daca se califica 2 piloti ferrari in primii 10 , ce punctaj iei la chassis in cazul in care ai ales un sasiu ferrari?
eu zic ca cel mai bine a ales oana. pt ca are sasiu ferrari. la motoare se anuleaza intre mine si oana un force india.
insa un sasiu ferrari+ unul honda+un motor str cu siguranta face mai mult ca un sasiu williams cu unul force india si cu un motor red bull. oare pot sa imi mai modific echipa?
sunt socat ca f1anatic si-a ales ca prim pilot pe raikkonen. ce zici oana de asta? tradare sa fie dar sa o stii si tu .
f1anatic

Rules..

F1 game have given you £ 100 million to build your Formula One Dream Team.

You must choose 2 drivers, 2 engines and 2 chassis components.

The components of your team shall be awarded points on the basis of their qualification and final results within each of the season's races.

Points will be awarded in accordance with the following table:-






Type Driver Engine Chassis Tyre
Qualified1 20 20 20 0
Qualified2 18 18 18 0
Qualified3 16 16 16 0
Qualified4 14 14 14 0
Qualified5 12 12 12 0
Qualified6 10 10 10 0
Qualified7 8 8 8 0
Qualified8 6 6 6 0
Qualified9 4 4 4 0
Qualified10 2 2 2 0
Finished1 100 100 100 0
Finished2 80 80 80 0
Finished3 60 60 60 0
Finished4 50 50 50 0
Finished5 40 40 40 0
Finished6 30 30 30 0
Finished7 20 20 20 0
Finished8 10 10 10 0
PointsForPassingPlaces 7 7 7 0
PointsForPole 10 0 0 0





1.0 Component Scoring

1.1 Drivers will be rewarded for:-

� Qualification position up to 10th place on the grid
� Passing points for every position made up from their starting position, applies to FIA classified finishers only
� Finishing position

1.2 Engine components will be rewarded for:-

� Qualification position up to 10th place on the grid
� Passing points for every position made up from their starting position, applies to FIA classified finishers only
� Finishing position

1.3 Chassis components will be rewarded for the average of the teams chosen as follows:-

� Average team qualification position up to 10th place on the grid
� Average team passing points for every position made up from their starting position, applies to FIA classified finishers only
� Average team finishing position

3. FAQ’s

Should a chosen driver be replaced during the season, then their replacement shall apply and you will continue to accrue points against them.

Should a chosen driver emigrate to another team you will continue to accrue points against that driver.

Thank you for choosing to complete with F1game.co.uk, ENJOY.
AZAZEL
QUOTE(f1anatic @ Mar 10 2008, 04:24 PM) *
MS4EVER - este Ms. Oana

de la ce vine oare MS4EVER ? de la domnisoara pt totdeauna?
Oana
nici nu stiu daca s-o iau ca pe o gluma sau sa scot coltii... eu zic, totusi, sa nu sari calul cu acea curiozitate care te macina...
f1anatic
Nu se mai inscrie nimeni ?
Alex-F1
Bah io m-am inscris, toate bune si frumoase, mi-am si notat numele exact al echipei si parola, sa nu le uit, dar cand am reintrat si am vrut sa ma loghez....mumu....cica n-am bagat bine echipa sau parola verymad.gif ....ce drak, m-am dilit la cap io sau astia? Voi reusiti sa va mai logati? ninja.gif
AZAZEL
hai , inscrieti-va si in concursul de pe acest site ! pare interesant modul lor de abordare si regulamentul .

hai fetelor sa fim mai multe . LAURENTIU. DRAGOS. 20KRPM.

mergem cu concursurile in paralel, mai ales ca pe acest site cu jocul f1 nu trebuie decat sa iti inscrii echipele. dureaza doar 10 minute si restul vine de la sine.

oare unde o fi MOTORHEAD? nu l-am vazut de mult
unde este ELENA?
A3DES
ANDREY

strie cineva ceva de ei? nu i-am mai vazut pe forum
DRAGOS
Eu m-am inscris thumbsup.gif
20krpm
am avut anul asta doua fantasy-uri din astea, unul pentru nfl, altul pentru nba. se pare ca nu ma pricep deloc la ele smile.gif o dau in bara tot timpu.

edit: am incercat, poti sa cumperi numa junk smile.gif
- daca incerci sa iei orice sofer real din primii 10, si sa-l pui pe masina pe care concureaza in viata reala, ramii fara bani pina si pentru adrian sutil pe o trotineta hibrida
- am incercat sa construiesc williams sau red bull si n-am reusit - cu 100M de lire!! papa williams, dac-ar avea 100M de lire, ee-he... ce bine-ar duce-o.
- lewis hamilton e in realitate platit mult mai putin decit alfonzo; ei ii considera la diferenta de 1M. iar sato si nakajima figureaza cu salarii pozitive.

cine se milostiveste de mine sa-mi faca si mie o combinatie oarecare, doar asa, ca sa pot sa va tin companie?...
AZAZEL
persevereaza. nu exista nu pot sau nu stiu . eu niciodata nu gandesc asa.
20krpm
am perseverat. am o formula de succes - sa-mi traiasca. dar nu-s tare diferit de ceilalti: fiecare are cite 3 selectii din 6 de la super aguri sau force india. ma-ntreb daca super aguri nu reusea sa faca rost de bani de buzunar ca sa vina la melbourne, citi dintre participanti ar fi fost afectati? smile.gif
f1anatic
Bai, si aici am terminat pe ultimul loc:

1 FeatheredWings 20krpm £100.00m 344
2 maitim DRAGOS £100.00m 256
3 SS_ALIU Alex-F1 £99.00m 189
4 ms4ever eleanor £100.00m 165
5 azazel f1 azazel £99.00m 161
6 f1anatic Racing f1anatic £100.00m 160



Kimmoidul mi-a distrus campionatul.
AZAZEL
QUOTE(f1anatic @ Mar 16 2008, 04:44 PM) *
Kimmoidul mi-a distrus campionatul.


si tot el o sa te bage in fata.
eu cum am ajuns anul trecut pe pe locul 7 la mijlocul concursului sa il castig pe final?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.