Help - Search - Members - Calendar
Full Version: fiesta probleme marsarier
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
liviualee
Salutare! Va rog, din nou, pentru un sfat la o problema de Fiesta 1.4TDCI 2003.
La mersul cu spatele imi scoate un sunet groaznic (scartait, o frecare intre doua piese metalice) ce vine din motor. Ce poate fi?
ToRnada
apasa pedala de ambreiaj si asteapta 2-3 secunde, apoi schimba in retur.
zbomotul nu mai apare daca procedezi asa.

astept raspuns daca e ok!!

Respect
ToRnada
ToRnada
ai rezolvat ceva???
kissyulescu
QUOTE(liviualee @ Mar 8 2008, 06:22 PM) *
Salutare! Va rog, din nou, pentru un sfat la o problema de Fiesta 1.4TDCI 2003.
La mersul cu spatele imi scoate un sunet groaznic (scartait, o frecare intre doua piese metalice) ce vine din motor. Ce poate fi?

e din cutia de viteza, nu e firesc
ToRnada
nu neaparat
in cartea tehnica a masinii scrie clar ca daca vrei sa utilizezi cutia de vireze in mod corect si pentru evitarea zgomotului trebuie sa apasi pedala de ambreiaj si sa astepti 2-3 secunde, apoi schimbi in retur.
klaus_clau
QUOTE (ToRnada @ Apr 3 2008, 11:34 AM) *
nu neaparat
in cartea tehnica a masinii scrie clar ca daca vrei sa utilizezi cutia de vireze in mod corect si pentru evitarea zgomotului trebuie sa apasi pedala de ambreiaj si sa astepti 2-3 secunde, apoi schimbi in retur.

eu la ff2 2007 pot sa astept si 1minut si tot caraie cand intra.o sa vad cand merg la service de ce.pana atunci plimb schimbatorul prin viteze si abia apoi il introduc in marsarier
ToRnada
CITAT(klaus_clau @ Apr 23 2008, 05:11 PM) *
CITAT(ToRnada @ Apr 3 2008, 11:34 AM) *
nu neaparat
in cartea tehnica a masinii scrie clar ca daca vrei sa utilizezi cutia de vireze in mod corect si pentru evitarea zgomotului trebuie sa apasi pedala de ambreiaj si sa astepti 2-3 secunde, apoi schimbi in retur.

eu la ff2 2007 pot sa astept si 1minut si tot caraie cand intra.o sa vad cand merg la service de ce.pana atunci plimb schimbatorul prin viteze si abia apoi il introduc in marsarier

nu e bine de loc daca e asa ninja.gif
daca apesi pedala PANA LA CAPAT si ASTEPTI asa 3 secunde ar trebui sa intre in retur ca unsa thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.