Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Blog pentru comunitatea Toyota
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
mike.omega
Admin a propus o chestie destul de interesanta smile.gif
Un blog pentru comunitatea de forumisti toyotari, fosti/actuali/in devenire.
Exemplul de blog este: http://blog.masini.ro/

Ideea ar fi ceva de genu: Ori se culeg articole de pe net(de preferat din surse straine) si se comenteaza pe blog. Sau mai exista posibilitatea ca unul dintre voi sa scrie unul sau mai multe articole, acest(e)a urmand sa fie comentate biggrin.gif

Blogul are nevoie de un Admin, o persoana care sa isi dea acordul asupra articolelor sau posturilor care vor aparea pe blog pentru a preveni orice probleme de orice natura wink.gif

Evident, orice sugestie/idee este binevenita!
adrian_flavius
Nu crezi ca s-ar suprapune multe dintre problemele comentate deja pe forum cu blog-ul? Eu zic ca facem acelasi lucru pe mai multe site-uri...asa, daca ramanem doar la forum, avem toate informatiile la indemana...deja, la cate sectiuni sunt pe forumul asta Toyota, stau destul de mult timp pe el...si mai butonez si prin alte sectiuni, prin alte arii de interes...

nu stiu ce sa zic, daca sunt mai multi interesati, facem si blog, dar parca actionam redundant...parerea mea dry.gif
mike.omega
E o propunere, o discutam si vedem.
Intr-un fel ai dreptate, se poate ajunge in situatia de a discuta aceleasi chestii si pe blog si pe forum insa poate reusim sa separam un pic discutiile. Cele tehnice sa ramana pe forum, restu(vezi modele noi, versus-uri) sa mearga pe blog. Eu doar dau idei nu vreau sa impun nimic ninja.gif
adrian_flavius
am inteles punctul tau de vedere, eu doar mi-am spus parerea...sa vedem ce spun si ceilalti...
22nst
nu ma intereseaza subiectul, tot asta am si votat biggrin.gif
Toyxen
sincer nu cred ca este nevoie de asa ceva. s-ar face prea mult copy/paste dintr-o parte in alta => s-ar mai pierde din informatii. eventual am putea incerca pe o perioada limitata, dupa care tragem concluzia daca merita au ba.
OvidiuH
Daca ar fi ceva mai mult decat copy/paste din alta parte, mi s-ar parea o idee foarte buna.
mike.omega
Ceva mai mult insemnand?!
OvidiuH
QUOTE(mike.omega @ Mar 7 2008, 11:49 AM) *
Ceva mai mult insemnand?!

Sau mai exista posibilitatea ca unul dintre voi sa scrie unul sau mai multe articole, acest(e)a urmand sa fie comentate
mike.omega
Deci?! Bate inspiratia la usa sau nu? drive.gif
Hoinaritza
QUOTE(mike.omega @ Mar 7 2008, 01:41 PM) *
Deci?! Bate inspiratia la usa sau nu? drive.gif


Fara cu inspiratie... eu abia am timp sa citesc forumul smile.gif
drabisan
Mai repede "Totul despre masina mea" s-ar preta la stilul blog, asa cum vad eu ideea de blog...
Si noutatile ar fi tot acolo...
ToRnada
blog forum e tot una...parerea mea
credeti ca daca se numeste blog se va discuta altceva???
ideea este aceeasi
cineva supune discutiei un subiect si ceilalti comenteaza
deci, din acest punct de vedere blog=forum

Respect
ToRnada
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.