Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ITP 4x4
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Off road zone
Arheopterix
Azi am fost da fac ITP ul la VItara.
Intru la service Baneasa. Cei de acolo spun ca nu fac la 4x4.Le explic ca nu e 4x4 pemanent ,dar degeaba.
Merg pe C. Floreasca.Aceasi situatie.
Intrebarea e ;cu ce difera maisina mea de alte masini cu tractiune spate ( lada,mercedes BMw sau altele)?.
Unde fac toti posesorii de 4x4 ITP ul ,si nu e vorba numai de SUV uri,ci si de masini gen 4 Motion Subaru outback etc?
mike.omega
www.rarom.ro

Daca nu gasesti pe site ceva care sa te lamureasca, suna la sediul central si intreaba smile.gif
Arheopterix
Merci mult.
air_wolf
QUOTE (Arheopterix @ Mar 6 2008, 12:06 PM) *
Azi am fost da fac ITP ul la VItara.
Intru la service Baneasa. Cei de acolo spun ca nu fac la 4x4.Le explic ca nu e 4x4 pemanent ,dar degeaba.
Merg pe C. Floreasca.Aceasi situatie.
Intrebarea e ;cu ce difera maisina mea de alte masini cu tractiune spate ( lada,mercedes BMw sau altele)?.
Unde fac toti posesorii de 4x4 ITP ul ,si nu e vorba numai de SUV uri,ci si de masini gen 4 Motion Subaru outback etc?



scuze ca raspund tirziu: nu toate instalatiile stiu sa roteasca rotile in sensuri diferite. asta ar fi problema la 4x4. sint citeva statii de itp pt 4x4, dar merge facut si in cele de camioane.
Arheopterix
Asta am inteles.
DAr la mine e 4x4 nepermanent.
Adica merg cu tract spate in mod normal.
Aici e intrebarea.
Toyxen
QUOTE (Arheopterix @ Apr 18 2008, 02:43 AM) *
Asta am inteles.
DAr la mine e 4x4 nepermanent.
Adica merg cu tract spate in mod normal.
Aici e intrebarea.


Tocmai am facut si eu ITP-ul la LC. Tot asa, am avut si eu ceva probleme pana am gasit un loc unde sa aiba stand pt 4x4 permanent.

Din ce mi-au spus cei care nu aveau stand pt 4x4 perm, se poate face 4x4 nepermanent pe stand normal. Probabil ca cei unde ai fost tu prima data nu au mai facut la nimeni.

Din pacate in Bucuresti nu te pot ajuta cu info despre service-uri ITP sad.gif Bafta oricum!
Arheopterix
In sfarsit am dezlegat misterul ,cu amabilitatea unui domn de la un centrul ITP:
Cei de la RAR au facut o tampenie (nu numai la mine).
Au scris in cartea masinii "Tractiune intergrala".Fara a specifica NEPERMANENTA".
Din acest motiv,fugeau cei de la centrele ITP ca de ciuma de masina mea.
Ptr tractiune integrala permanenta e necasara o aparatura mai sofisticata.
Din pacate m-au bagat si pe mine in aceasi oala.
pretorian
la cat a ajuns i.t.p.-ul ? merci
Arheopterix
Cred ca la cilindrea mea ,in jur de 75 ron.
pretorian
QUOTE (Arheopterix @ Jun 1 2008, 11:08 PM) *
Cred ca la cilindrea mea ,in jur de 75 ron.


multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.