Help - Search - Members - Calendar
Full Version: o intrebare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
dee
mai baieti, am si eu o intrebare " de fete" pt voi... vreau si eu sa imi lipesc pe masinuta ceva....nu stiu exact, niste floricele, chestii d-astea, de fete wink.gif ma intrebam daca imi poate spune unul din voi de unde pot si eu sa cumpar asa ceva...
multumesc anticipat, baieti wink.gif)
f1anatic
Ce raspuns ai merita tu...

Indiferent ce ai lipi, si pe orice masina (cu exceptia celor de competitie care au numele sponsorilor pe ele), singura imagine pe care o formezi este cea de "ricer", "hippie" sau "social reject". Indiferent daca ai Dacia Logan sau cel mai smecher Nissan Skyline cu stickere ale tuturor produselor aftermarket care sint montate pe masina.

Un singur sticker, mic, atasat intr-un loc neutru sau cu bun gust, si care sa te reprezinte ca individ (fan Schumacher, Formula Unu, Basescu, George Bush, Uniunea Europeana, Michael Jackson sau Muma Padurii) si cu atit mai bine daca nu are un mesaj propagandist vadit...este acceptabil.

Mic, neutru amplasat si fara propaganda vadita.
Potzocul
uuu f1 ... esti dur nenea moderator biggrin.gif

am vazut recent un mercedes ML ... avea pe luneta u fel de stiker 3D in forma a 2 inimioare semicontopite, una roz si una alba. mie mi s-au parut foarte dragute
si m-a facut sa ma gandesc la 2 posibile semnificatii ale acelor stikere:
1: a fost oferita cadou, cu multa dragoste de un domn unei doamne
2: este condusa de o doamna/domnisoara

la fel consider ca o masina plina de stikere inestetice, nu poate starni reactii pozitive.
ceva mic, dragutz, simbolic insa e ok!

am uitat ceva, ar fi dragutz sa completezi la semnatura ce masina ai

bun venit pe forum!
AlexTM
Daca pui floricele o sa ai o imagine de hippie. Nu e nimic rau in asta.

Sunt firme specializate care fac asta. In Timisoara este Cores. Nu stiu la tine.
klm
Depinde si ce masina ai, pe un tanc de A6 ar arata ca dracu insa un Beetle portocaliu plin de flori mari roz ar arata chiar bine.
20krpm
dee: ai incercat vreo firma din aia de reclame? aia confectioneaza abtibilduri autocolante la comanda, si stiu sa le si lipeasca profesional. chiar daca ai abtibildurile, tot e bine sa mergi la ei ca sa ti le lipeasca. chestia cu lipitul ca lumea, fara sa faca bule de aer, eu unul n-am reusit-o niciodata. cred c-as putea sa ruinez si un abtibild cit un timbru.

ceilalti: fata a intrebat "de unde", voi toti v-ati inghesuit sa raspundeti la intrebarea "daca". rolleyes.gif
ozz86651
QUOTE
ndiferent ce ai lipi, si pe orice masina (cu exceptia celor de competitie care au numele sponsorilor pe ele), singura imagine pe care o formezi este cea de "ricer", "hippie" sau "social reject".


Nu tine in context romanesc sau european. Riceri nu exista in Romania.. Social rejects te referi la aia cu plete, tatuaje, bocanci cu tinte, pantaloni de pele, geaca "de motor" c-o stecla de vodca ieftina in mina bauta pe jumate s'o tigara fara filtru in coltul gurii si care dorm in nisip pe plaja? Pai sa-ti trimit o poza de cind eram student smile.gif. Sorry you missed that, good times. Iar hippie in Romania "pe vremea mea" era foarte cool in cercurile mai 'telectuale, nu stiu cum mai e in contextul actual cu Copilul Minune.
yddad
Vorba lu' Klm. Daca ai o buburuza mica atunci poti stickari pe ea flori sau ceva "jucaus".Daca ai o masina mai serioasa nu da prea bine la imagine sa pui "afise" pe ea.
Ex: In SV e o micra neagra cu flori (margarete cred) desenate in partea de jos. Arata f interesant , numai ca de acu vrea si nevasta pe Spark wallbash.gif verymad.gif In concluzie totul depinde de masina, completeaza rubrica si poate primesti niste sfaturi calumea. Bafta!! beer.gif
20krpm
poti sa-ti confectionezi si tu stickere, la o adica. uite-aici model. smile.gif
James Kilowatt
Apropo de floricele, Beetle-ul nou vine de la mama lui cu o vaza cu o crizantema de plastic agatata de bord? Ca prea am vazut in toate.... inclusiv in cea a unui fost sef. Fiindu-mi sef, mi-a fost nu stiu cum sa-l intreb daca-i gay el sau asa e masina... biggrin.gif
20krpm
daca nu-ti mai e sef, acuma poti smile.gif raspunsul la intrebarea ta cred ca e pozitiv - da, p-aici fiecare are o floricica inauntru, si nu stiu cit e de greu sa o scoti.
guerilla
f1anatic, dee e fata !
de ce naiba nu intelegi ca pt o femeie masina tre sa fie frumoasa. iar daca mai e si o masina din clasa mica, atunci floricele, gaze & co le completeaza zambetul matinal.
te-ai gasit tu sa aduci in discutie bolizii si ricerii din us. lasa-i pe aia. aici e alt film. pe care poti sau nu sa-l accepti. e din aceeasi categorie cu "iar mergem prin magazine sa stam un secol pana asortezi niste tzoale si doar stii ca nu se fumeaza/bea bere/wireless in mall-ul ala" smile.gif da na, o sa te insori tu si vb dupa laugh.gif

so, dee, intreaba la o firma de publicitate cel mai bine. ei te pot ajuta (in masura in care au si un creativedirector bun) inclusiv cu design. pt ca poti da in kitch foarte rapid.
daca ai deja conceptul, atunci arunca un ochi pe taxiul din fata ta de la stop si vezi unde e colantat. suni la aia si iti faci din autocolant.
ozz86651
QUOTE
da, p-aici fiecare are o floricica inauntru, si nu stiu cit e de greu sa o scoti.


Fiecare gay? Depinde cit de adinc e bagata... biggrin.gif
klm
ozz, in america alea de bagat se numesc floricele?! biggrin.gif
Daca da atunci sunt si eu curios sa vad cum vor arata floricelele de pe masina deeei.
yddad
Daca vrei o adresa mai exacta sau un nr. de tel spune de unde esti.......ce regiune si poate te juta cineva....
dee
merci baieti! ce de raspunsuri...smile.gif poi...am o buburuza mica, o toyota yaris si sunt din bucuresti....am sa tin cont de raspunsurile voastre, sper sa gasesc curand ceva..uite, chiar am sa ma uit atenta la un taxi..smile.gif)))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.