Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Recomandare vulcanizare
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Cauciucuri/Roti
OvidiuH
În zilele următoare vreau să trec de la cauciucurile de iarnă la cele de vară. Ce vulcanizare îmi recomandați pentru montat și echilibrat, de preferabil în sectorul 3, cu servicii ok și prețuri care să nu te omoare (gen Sama) ? Mulțumesc anticipat.
Henry90720
Incearca la:
http://www.vanzarianvelope.ro/

Sunt ok si au preturi rezonabile.
Legionaru'
Eu am schimbat anvelopele la SAMA in Craiova si m-a costat 94 RON(montat si echlibrat).
mike.omega
blink.gif
In CT la orice vulcanizare mergi nu sari de 50 de roni pentru un montat si echilibrat de roti, nici daca te straduiesti!
Hoinar
QUOTE(mike.omega @ Feb 29 2008, 06:32 PM) *
blink.gif
In CT la orice vulcanizare mergi nu sari de 50 de roni pentru un montat si echilibrat de roti, nici daca te straduiesti!


Cam la fel si in Iasi....wtf Legio?! Poate n-ai cautat indeajuns?
Legionaru'
Merg la SAMA de cand aveam Dacia.
De ce am ramas la ei?
Au fost singurii care au reusit sa-mi faca directia la o Dacia din '78!
OvidiuH
Însă au niște prețuri exorbitante.
Legionaru'
Prefer sa platesc mai mult dar sa imi faca treaba bine.
OvidiuH
Am mers pana la urma la Autosoft. M-au costat 71 RON montajul si echilibrarea rotilor la care se adauga spalarea vechilor cauciucuri (deci fara spalat ar fi venit 63 RON). Sunt multumit de calitatea serviciului prestat.
mike.omega
Eu sapt asta am reusit sa fac o pana la Nubira. Am luat un holzsurub in roata spate dreapta, pe trenul de rulare. N-am observat si pana a 2-a zi s-a lasat roata si cand am plecat de pe loc se auzea ceva, evident aveam pana. M-a costat 7 lei sa-mi pun un fel de dop din cauciuc in gaura lasata de acel holzsurub smile.gif
vio
schimbat 4 anvelope si echilibrat + montat demontat la SAMA = 120 RON ..... in buc sa incercati sa ii evitatzi ... f scumpi si degeaba ..
Cristinelu
in Bucuresti ..militari ...4 roti montat + echilibrat 52 ron (cu jenti de tabla) si 70 cu jenti de magneziu (difera plumbii)
OvidiuH
Presupun că la o vulcanizare de cartier ?
Cristinelu
QUOTE(OvidiuH @ Mar 10 2008, 05:52 PM) *
Presupun că la o vulcanizare de cartier ?



dap... rolleyes.gif
asyst72
QUOTE (Cristinelu @ Mar 10 2008, 08:19 PM) *
QUOTE (OvidiuH @ Mar 10 2008, 05:52 PM) *
Presupun că la o vulcanizare de cartier ?



dap... rolleyes.gif



Unde e vulcanizarea asta din Militari. stau in zona si am nevoie de echilibrare la rotile din fata
(doar echilibrare,..am facut permutarea fata-spate in cruce)

merci
asyst72
Am gasit in Militari, langa Mol de la Lujerului.. echilibrare la rotile de pe fata 26lei (demontat, pus pe aparat, adaugat plumbi si apoi montat la loc fieare roata)..

echilibrarea la rotile pe spate e nevoie sa o fac vreodata?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.