Help - Search - Members - Calendar
Full Version: montaj aer pe aveo?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
geo33
se poate monta aer pe aveo,aveti idee unde as putea face asta in afara de service-ul lor?multumesc
Daniumfcv
CITAT(geo33 @ Feb 23 2008, 03:11 AM) *
se poate monta aer pe aveo,aveti idee unde as putea face asta in afara de service-ul lor?multumesc


Aer ... este si pe afara... si nu prea ai cum sa il montezi pe nimic whistling.gif

AC-ul .. este cam complicat parerea mea...Trebuiesc scoase multe de acolo si iti trebuie inca un radiator si la cum lucreaza mecanicii nu cred ca ti-as recomanda sa le lasi masina pe mana.Daca vrei neaparat cu AC .. vinde-o si cumpara una cu unul montat deja.

Nu sunt de meserie mecanic ca sa te pot ajuta cu partea tehnica.Sunt sigur ca iti vor raspunde si altii cu mai multe cunostiinte in domeniu ca mine insa ma gandesc la cate piese trebuie umblat pana sa iti poata pune tie ceva "in" .

Este noua masina?Este mai veche? Ce dotari are? Daca ai vinde-o .. cat de mult ai pierde la devalorizare? Ai vorbit cu cineva la cat te ajunge un AC montat aftermarket..?? Pentru modelele stock nu costa pe nicaieri sub 500 euro.
puchianu105322
.Geo33 !!! .Vorba colegului ,montajul este scump.
Gandeste bine ,daca masina este in garantie s-ar putea sa o pierzi (garantia).
Solutia ,cum procedez eu ---geamuri deschise .
Daca e curent, puneti deflectoare aer.
Trebuia gandita bine, treaba inainte(cu aer -fara aer).
puchianu105322
poza cu deflectoare.
marchizu
O intrebare pt. puchianu:
De unde ai cumparat deflectoarele pt. geamuri si bandourile de protectie usi si la ce preturi ? Eu sunt din zona Pitestiului si inca nu am vazut masini pe aici echipate cu aceste ornamente, poti sa-mi dai si mie adresa magazinului?
Iar pt. geo33 :
Subscriu si eu la ce a spus Daniumfcv si Puchianu, deoarece lucrez la DACIA - RENAULT Dep. Caroserii iar baietii mai vechi in domeniu au spus ca se poate face asa ceva dar numai in service autorizat deoarece risti sa pierzi garantia, iar grupul climat. trebuie montat pe motor, deci asta inseamna banii pe grup climatizare, manopera demontare vechiul grup si montare noul grup, la care va trebui schimbata si cureaua de distributie deoarece este mai lunga. Deci in concluzie daca ai banii necesari pt. aceasta investitie OK si nu in ultimul rand inarmeazate cu multa rabdare
Nu ai specificat daca masina este in leasing sau nu

La buna vedere
Marius*
La ce te referi can spui "grup climatizare"? Ce contine acesta?
marchizu
As detaila dar am vazut ca este un topic de discutii aici
http://www.masini.ro/forum/content/Service-mecanica-si-electrica-auto/3447/Sfaturi-climatizare-auto/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.