Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Solicit cateva raspunsuri
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 1
Dragos_I
Cateva intrebari :
1. Cat costa o remapare pentru o Skoda Octavia(1), motor 1.9Tdi 90CP, an fabricatie 2003 si cat dureaza operatia?
2. Care sunt performantele obtinute prin remapare, traduse prin prisma timpilor de acceleratie, putere, consum si cuplu ?
3. Avantaje/Dezavantaje remapare?(masina are circa 165.000Km si este oricum iesita din garantie)
4. Nu sunt multumit de "bataia" fazei scurte. Se pot regla farurile fara a apela la service, avand in vedere ca masina nu are buton de reglaj al farurilor iar farurile sunt cu xenon ?
5. Exista mai multe tipuri de amortizoare(soft, sport, etc.) oferite de catre producator si daca da cat costa functie de tip materialul si manopera pentru schimbarea celor 4 amortizoare?
DORU
Scuze pt intarziere, ai MP !
kenwoodline
QUOTE (Dragos_I @ Feb 20 2008, 12:00 PM) *
Cateva intrebari :
1. Cat costa o remapare pentru o Skoda Octavia(1), motor 1.9Tdi 90CP, an fabricatie 2003 si cat dureaza operatia?
2. Care sunt performantele obtinute prin remapare, traduse prin prisma timpilor de acceleratie, putere, consum si cuplu ?
3. Avantaje/Dezavantaje remapare?(masina are circa 165.000Km si este oricum iesita din garantie)
4. Nu sunt multumit de "bataia" fazei scurte. Se pot regla farurile fara a apela la service, avand in vedere ca masina nu are buton de reglaj al farurilor iar farurile sunt cu xenon ?
5. Exista mai multe tipuri de amortizoare(soft, sport, etc.) oferite de catre producator si daca da cat costa functie de tip materialul si manopera pentru schimbarea celor 4 amortizoare?

Salutare ,ai pus niste intrebari super interesante cel putin ptr mine, m-ar interesa daca ai aflat ceva despre toate astea si daca ai si facut ceva modificari masinii . da-mi un semn te rog, am exact aceleasi intrebari si nu prea sunt multumit de unele raspunsuri . ms mult!
cameleontheone
QUOTE (DORU @ Mar 14 2008, 11:18 AM) *
Scuze pt intarziere, ai MP !


buna,mike.omega mi-a scris ca tu imi poti da niste detalii despre skoda octavia asta bineinteles daca ai timp si chef,oricum vreau sa cumpar o masina de famile si am mai multe variante pintre care si octavia ce poti sa imi spui despre ea ce probleme "specifice" pot fi ,cum pot vedea eventualele probleme la ce sa ma uit s.am.d.

PS:am cautat doar un post unde sa te intreb,sorry sunt inca nou dar invat repede smile.gif
DORU
Imi poti trimite un PM, continuam discutia acolo, bine ? smile.gif
Nicholas27
QUOTE (DORU @ Jan 30 2011, 08:46 PM) *
Imi poti trimite un PM, continuam discutia acolo, bine ? smile.gif



DORU, de ce nu dai raspunsurile aici, pentru ca pana la urma acesta ar trebui sa fie un forum de unde sa putem culege informatii despre diverse chestii legate de masinile noastre. Daca fiecare postare primeste PM atunci noi ce mai citim doar intrebarile fara raspuns!!!???
DORU
Ca sa nu fac reclama intr-o arie tehnica wink.gif

Insa ma poti intreba ce doresti sa stii si iti raspund smile.gif
Nicholas27
QUOTE (DORU @ Oct 19 2011, 09:54 AM) *
Ca sa nu fac reclama intr-o arie tehnica wink.gif

Insa ma poti intreba ce doresti sa stii si iti raspund smile.gif



Eu stiu ca imi raspunzi dar hai sa pastram forum-ul asa cum trebuie sa fie un forum, iar pe forum poti sa faci reclama la orice te taie capul, cel putin eu asa vad un forum.

p.s. vezi ca am postat ceva poate imi raspunzi smile.gif
DORU
Un forum are si Regulament asa ca trebuie respectat si acela wink.gif

Reclama este permisa in aria dedicata, in rest o poti face, dar nu e corect si nici permis...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.