Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce sa-mi iau Golf V 2004 sau Polo Cross 2007
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
petrexyzw
Salut,
Vreau sa va intreb si eu ce parere aveti despre Polo Cross pe benzina , 2007, motor 105 cai, cutie automata si un VW GOlf V din 2004, DSG, 2 usi, dubluclimatronic, motorina 105 cai, 1,9 TDI? La Polo pretul e 11600E, la Golf e 9600 (preturi nete din Germania).
Am nevoie de un sfat bun pt ca am innebunit cautand. Multumesc down.gif
xamez
QUOTE(petrexyzw @ Feb 17 2008, 09:23 PM) *
Salut,
Vreau sa va intreb si eu ce parere aveti despre Polo Cross pe benzina , 2007, motor 105 cai, cutie automata si un VW GOlf V din 2004, DSG, 2 usi, dubluclimatronic, motorina 105 cai, 1,9 TDI? La Polo pretul e 11600E, la Golf e 9600 (preturi nete din Germania).
Am nevoie de un sfat bun pt ca am innebunit cautand. Multumesc down.gif
golf 5 clar ca polo este buburuza .
petrexyzw
Stiu ca polo e buburuza, e vorba de polo cross. Mai nou am fost la reprezentanta si am vazut un Fiat Panda duce 10500E cu cutie automata...3 ani garanatie... Sotiei ii placea insa mai mult polo cross
petrexyzw
Vin de la Fiat... si e cam naspa, usile cam ca la dacie...interiorul...Mai mult i s a stricat dealerului maneta de care vrea sa traga capota...in fata mea. Deci , ce sa fac la mine in oras nu am vazut nici macar un POLO CROSS.
xamez
ce stiti de g 4 cu motor de 1.4 pe benzina ?
consum si daca il iau variant se preteaza un asemenea motor?
klm
http://www.masini.ro/forum/index.php?s=&am...st&p=250585
Variant in niciun caz (1.4= 75cp, 1.4 fsi=90 cp => s-ar misca precum un diesel fara cuplu) cred ca si carutele ar trece pe langa tine biggrin.gif.
florin55503
nu te baga la o asemenea masina (g4 1.4 75 CP). de fapt la un asemenea motor. polo cross in afara de elementele de design nu are nimic in plus fata de un polo cu motor similar. e doar mai inalt. sincer unui golf ii trebuie cel putin 90 CP
xamez
QUOTE(florin55503 @ Feb 19 2008, 10:27 AM) *
nu te baga la o asemenea masina (g4 1.4 75 CP). de fapt la un asemenea motor. polo cross in afara de elementele de design nu are nimic in plus fata de un polo cu motor similar. e doar mai inalt. sincer unui golf ii trebuie cel putin 90 CP

eu am gasit unul in germania cu 40 de mii si cere ceva dar nu sttiu ce sa fac .pret de 8000 de e .vedem inca studiez .
petrexyzw
Da imi dau seama ca e un polo inaltat dar ce sa iau??????????????????? As vrea o masina de care sa nu ma rog, ori noua ori cu putini km...Prea multe...
cucuci
depinde si ce dotari are fiecare masina
eu unul as opta pentru polo cross daca au aceleasi dotari masinile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.