Salut...

Mi-a venit azi noua masina. Mi-au facut prietenii o surpriza. Trebuia sa ajunga marti dar au facut astia de mi-au pus-o in fatza azi biggrin.gif

Masina e un Avensis D-Cat 2.0 din 2005 cu 65.000 de km, adusa din Germania. Versiunea de echipare e SOL. Arata impecabil atat la exterior cat si la interior.

Poze nu am apucat sa fac dar o sa iau cateva maine si o sa le postez.

Inainte de toyota am avut un BMW 316i smile.gif diferenta mare intre masini insa ambele imi plac in felul lor. BMW mai mica, mai agera, mai "fashneatza". Avensis mai mare, mai impunatoare, mai confortabila, mai limuzina intr-un cuvant. Tinuta de drum e ireprosabila. Cei 116 cai, chiar daca sunt cam putini pt greutatea masinii, isi fac treaba onorabil. Overall imi place foarte mult masina si se potriveste foarte bine cu ceea ce cer eu acum de la o masina.

2 problemutze am observat si v-as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta in rezolvarea lor:

1. se aude un greieras parca de la fanta pe unde iese centura de siguranta din locasul ei (cea de la sofer)
2. uneori cand virez pe loc, cand ajunge aproape de cursa maxima, se aude un carait-scartzait... ca si cum ar fi ramas pompa de servo fara lichid hidraulic.

Inca o rugaminte mare mare de tot... va rog spuneti-mi unde pot gasi un manual in romana sau engleza. Imi prind urechile rau in asta in germana si am p-acolo prin masina niste butoane pe care nu le-am dibuit smile.gif

Va salut!

O seara buna!

Constantin: Te rog posteaza in sectiunea Avensis orice intrebare sau nelamurire. Aici se inchide.