Help - Search - Members - Calendar
Full Version: stie cineva ... pe cand si un Auris sportiv in Europa ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Dan52141
Se pare ca pe alte meleaguri, in special Australia, exista o mare preocupare pentru modelele sportive ale grupului Toyota, vezi Aurion, vezi Blade.
Acesta din urma cu :
"3.5 Litre V6 that powers the Lexus RX 350, nestled between the strut towers and mated to an intelligent 6 speed automatic transmission with paddle shifters.
Power is a comfortable 206KW with 344Nm of torque"
Si in plus exista pe piata kituri pentru aerodinamica, pentru suspensie sport si evacuare .... no comment sad.gif
Click to view attachment Click to view attachment
Click to view attachment
vio
daca rascolei pe aici vedeai ca am scris ca anu acesta se preconizeaza ca se va da pe piatza Europeana Auris V6 ....
Legionaru'
Vio tot il asteapta! rolleyes.gif
Hoinar
QUOTE(Legionaru' @ Feb 15 2008, 12:21 AM) *
Vio tot il asteapta! rolleyes.gif


Nu-s asteapta...ca lu' Vio nu-i place Haurisu smile.gif.
El inca spera sa apara o Corola care sa-i placa la fel cu asta E12, dar cu fatza noua si motor cel putin V8 tongue.gif.
hc robert75
Am inteles ca in Spania exista Auris de 177 cp, la noi de ce nu se comercializeaza? Grecii astia aduc numai ce vor ei?
ZORRO
Nu mai depindem de greci, asa ca acum dam vina doar pe Toyota Romania.
Hoinar
QUOTE(hc robert75 @ Feb 21 2008, 12:02 PM) *
Am inteles ca in Spania exista Auris de 177 cp, la noi de ce nu se comercializeaza? Grecii astia aduc numai ce vor ei?


Din pacate e vorba de un motor diesel D-CAT, 2.2 177 CP, pe care oficial Toyo Ro nu il importa in Romania din cauza calitatii motorinei de la noi (parca asa retin ca era explicatia).
hc robert75
QUOTE(ZORRO @ Feb 21 2008, 10:13 AM) *
Nu mai depindem de greci, asa ca acum dam vina doar pe Toyota Romania.

Toyota Romania (inchape motors) nu e firma unor greci?Sau filiala firmei din Grecia?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.