Help - Search - Members - Calendar
Full Version: JANTE SUPERB Aftermarket
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
88MND
Salut. Am un Superb Ride 1.9 TDI 115 CP .O am din octombrie si are 8000 km .
Acum am jante de 16'' Metan din fabrica si vreau sa le schimb cu astea :http://www.ejante.ro/?x=arata_produs&id_p=257&rad=25&rad2=1&rad3=4
Jantele sunt 8J x 18'' 5X112 ET35/42 ,din ce m-am informat eu jantele se potrivesc dar vreau sa va intreb si pe voi sa stiu sigur , mai ales pe DORU care stiu ca lucreaza la Skoda . thumbsup.gif
1. Daca jantele se potrivesc (ma refer la prezoane si sa nu imi atinga ) ?
2. Daca am probleme cu garantia (Pt ca stiu ca din fabrica SUPERB-ul nu are decat pe 17'') ?
3 O sa am probleme cu directia ,cutia de directie (pt ca la multi am auzit de aceasta problema) ?

Multumesc .
DORU
Salut !

Recomandarile mele:
- jantele pe 18" nu sunt pt Romania, mai gandeste-te !
- orice modificare pe masina tb omologata la RAR, daca vrei sa fii in legalitate (optiune personala)
- se modifica parametrii: viteza reala, acceleratie, consum plus ca suspensia si directia vor suferi mai mult datorita talonului f mic.

Iti recomand cu caldura jante 17", mai adaptate oarecum la drumurile noastre. Numai bine !
88MND
Multumesc mult Doru pt. recomandari .....si cred ca ma indrept spre cele 17'' biggrin.gif
DORU
Cand ai decis ce cumperi, posteaza si aici...multam fain.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.