Help - Search - Members - Calendar
Full Version: montaj geamuri electrice
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
rserban
Salut, am si eu o skoda octavia 1 classic, iar masina cand am luat-o nu a avut nimic pe ea, nici macar geamuri electrice. As vrea sa stiu dak se pot monta, am incercat cu niste macarale electrice dar cand le-am montat calculatorul le taia alimeantarea dupa 10 min, cel de la service a spus ceva de genu "ca nu are modul de confort". Vreau sa ma sfatuiti daca se poate si daca stie cinve concret. Va multumesc anticipat. Astept raspunsuri
DORU
Exista kit-uri geamuri electrice aftermarket, costa relativ decent si sunt suficiente pt nevoile obisnuite.
Cel din service iti explica faptul ca masina nu a venit cu un computer intern care ar comanda atat inchiderea centralizata, cat si deschiderea/inchiderea geamurilor electrice, respectiv a trapei.
rserban
Multumesc DORU de raspuns, deci sa inteleg ca se pot monta acele macarale electrice, dar nu originale de skoda. Te rog frumos daca stii concret un altfel de magazin de unde a-si putea achizitiona aceste macarale electrice sa se poata potrivii fara sa le mai taie alimentare, e destul de enervant sa cobori geamul manual, O Adresa ceva, Un numar de telefon daca cunosti te rog. Multumesc Anticipat., astept rasp
DORU
Iti recomand sa faci investigatii la AUTOVIT, AUGSBURG, GRADINARIU, VOKSPART. Bafta !
rserban
Salut, Mersi de indrumari, am sunat la Augsbourg, si am fost la Autovit, si cei 2 mi-au spus ca nu exista kit aftermarket de geamuri pt skoda octavia, adik nu se pot monta fara "MODULUL DE CONFORT", deja nu mai inteleg nimic. Stii ceva Concret se pot monta fara acel modul de confort, si daca stii pe cineva care si-a montat un numar ceva te-as ruga, Mersii mult inca odata.
DORU
Kit-ul aftermarket de geamuri electrice are si comanda separata pt geamurile fata stanga-dreapta. Ce leg are cu modulul confort? Nu le poti deschide din cheie, dar din buton merg. Incearca aici: http://www.nadiman.ro/magazin/product_info...products_id=439
pvb_vio
QUOTE (rserban @ Feb 11 2008, 08:19 PM) *
Salut, am si eu o skoda octavia 1 classic, iar masina cand am luat-o nu a avut nimic pe ea, nici macar geamuri electrice. As vrea sa stiu dak se pot monta, am incercat cu niste macarale electrice dar cand le-am montat calculatorul le taia alimeantarea dupa 10 min, cel de la service a spus ceva de genu "ca nu are modul de confort". Vreau sa ma sfatuiti daca se poate si daca stie cinve concret. Va multumesc anticipat. Astept raspunsuri



Iti poti monta un kit universal de geamuri electrice. Uite aici un tutorial: http://www.docauto.ro/montarea-unui-kit-de...i-electrice.php
DORU
De la ultima postare...poate si-a schimbat si masina rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.