Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Costuri intretzinere fiesta 1.4 TDCI 2007-2008
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
zein86
vreau sa`mi achizitionez un Ford Fiesta 1.4 TDCi ... nu foarte dotata. Sunt curios de costurile de intretinere. O revizie, o ditributie (pret si la cati km) cam tot ce inseamna costuri suplimentare dupa ce o cumpar. ms.
monica 74
QUOTE(zein86 @ Feb 11 2008, 04:28 PM) *
vreau sa`mi achizitionez un Ford Fiesta 1.4 TDCi ... nu foarte dotata. Sunt curios de costurile de intretinere. O revizie, o ditributie (pret si la cati km) cam tot ce inseamna costuri suplimentare dupa ce o cumpar. ms.

Pot sa-ti spun ca faci o alegere buna ,stiu doar ca piesele la masinile pe motorina in general sunt mai scumpe, dar si motorul e mult mai rezistent, mai ales ca e duratork;mai multe nu stiu,decat ca la 2500km revizia e gratuita.Cat despre dotari, daca mai prinzi oferta de acum-eu in cta am luat ce mai era, nu mai avea multe-e o oferta la fiesta comfort fbuna: 1,4tdci,68 cp,duratork, comfort-5 usi-10660 fara tva-12685 cu tva cu:abs, ebd,geamuri fata actionate electric, inchidere centr,radio cd 4500 cu 4 difuzoare, volan regl pe inaltime,vopsea metalizata. la acelasi tip de masina, dar pe benzina, dotarile sunt mult mai multe, iar pretul pe care l-au afisat este de 10710 cu tva, eu am mai si neg un picut, vezi si tu.
ktullu
motorul 1.4 HDI e cel de pe C3 si 206,207 si e OK, din cate stiu reviziile la ford sunt mai scumpe ca de ex la c3, Tiriac stie de ce. Succes oricum in alegere si noroc la masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.