Help - Search - Members - Calendar
Full Version: INTREBARE
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
florin_jimmy
Salut! Am un Opel Astra clasic 1,7 din 2001 dti. si l-am pus la vanzare cu 7.200 de euro. e ok masina, nu trebuie nimik reparat la ea. ei si cineva ma contactat sa imi propuna urmatorul targ
sa ii dau masina mea plus o diferentza de 4.000 de euro pe un opel astra H din 2007 cu 19.000 km cu garantie pna la sfarsitul anului, 1,4 benzina.
mi se pare combinatie. si vreau sa ma duc sa o vad. ce stiti despre 1,4 90 cp
sunt bune? au ceva probleme?
Daniumfcv
Eu am pe astra mea 1.4 90 Twinport si garantez pentru motor in ceea ce priveste calitatea.Sunt motoare de ultima generatie , 2006 daca nu ma insel.

Ce iti pot spune ... 8% urban pe care chiar ii ia motorul.Nu este nici o problema cu el iarna ...Pentru drumurile extra urbane este cam mic.. si eu il am pe un sasiu de 1145 kg.Ma gandesc ca Astra H este ceva mai grea.Pentru tine trecand de la un diesel ti se va parea foarte mic cuplu oferit.

Afacerea nu este rea pentru ca 19 000 km inseamna ca motorul este ca si nou insa se poate sa fie prea mic pentru masina asta.La mine cel putin este la limita ( consider eu ).Daca mai tii si cont ca un astra H nou 1.4 te duce la 14000 euro DDP sau un Astra G diesel la 13 000 da este o afacere buna sa il cumperi la 11 000.

Sa te uiti atent sa nu fie lovita pe undeva.

Numai bine
goshu
QUOTE (florin_jimmy @ Feb 10 2008, 06:45 PM) *
Salut! Am un Opel Astra clasic 1,7 din 2001 dti. si l-am pus la vanzare cu 7.200 de euro. e ok masina, nu trebuie nimik reparat la ea. ei si cineva ma contactat sa imi propuna urmatorul targ
sa ii dau masina mea plus o diferentza de 4.000 de euro pe un opel astra H din 2007 cu 19.000 km cu garantie pna la sfarsitul anului, 1,4 benzina.
mi se pare combinatie. si vreau sa ma duc sa o vad. ce stiti despre 1,4 90 cp
sunt bune? au ceva probleme?


Întrebarea mea este de ce vrea să vândă el mașina din 2007 pentru una mai veche...? Poate are ceva probleme...!

Altfel, mașinile se comporta similar, nu sunt diferente foarte mari intre ele... Astra H (eu conduc una, 1.7cdti) fiind, în opinia mea, o Astra G cu multe dintre probleme rezolvate, dar în speță același șasiu, și cu un interior de excepție...

baftă!
G e o r g e
astra H e o alta masina complet fata de G .

1.4 e prea mic pentru caroseria de H.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.