Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme A4 quattro 1.8 benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Gigi74
Salutare tuturor!!!!Am achizitionat de curand un quattro pe benzina din 97.Merge f.bine si arata la fel.I-am schimbat distributia, sa nu am probl. filtre,ulei...Acum cand sar de 120/ora incepe sa tremure toata masina ca apucata.Oare ce se intampla??? Un meserias de audi nu exista la noi in oras (dar carpaci atoatestiutori sunt destui),de aceia apelez la stiinta si experienta voastra.O fii ceva la directie,echilibrat roti???
ionut1410
asta ar fi principla cauza !! directia mai apre si de la planetare dar apare doar in srcaina cand rulezi liber (din inertie) nu ar rebui sa vibreza daca planetarele sunt de vina !!
HalbaSus
Eu am avut o problema similara tot la A4, intre 120 si 130 tremura toata masina... la 100 nu tremura la 180 nu tremura... devina erau cauciucurile spate.
Flav
Am patit-o si eu cand aveam audi. la 120 vibra volanul de m-am speriat, insa s-a rezolvat foarte usor. aveam pe fata o roata mai umflata decat cealalta. O oprire la vulcanizare, egalizata presiunea in roti .. si cam atat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.