Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Corolla 1,6 Dual VVT-i SOL sau Avensis 1,8 VVT-i Luna
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
vio
deci intre aceste doua mashini care ar fi cea mai buna alegere ... nu vreau sa fie pus la vs pt ca e vb de un versus intern si nu are logica sa il trec acolo msk .
DAN
QUOTE(vio @ Feb 8 2008, 02:02 PM) *
deci intre aceste doua mashini care ar fi cea mai buna alegere ... nu vreau sa fie pus la vs pt ca e vb de un versus intern si nu are logica sa il trec acolo msk .

eu unul as merfe pe avensis...imi place mai mult...
T u d o r
Avensis.
Legionaru'
Avensis.
Eu am mers cu 1.6 Dual VVT-i pe Auris si este un mare fas!
22nst
ce simplu... avensis smile.gif

ZORRO
Dilema asta am avut-o eu anul trecut si raspunsul se vede din semnatura.
Iar acum dupa unele problemele aparute la corolla (greieri, scartzait frana, geam CD-player patat, antifonare..) ma bucur si mai mult ca am facut aceasta alegere.
Dupa 10000 km nu am nici o plangere de la masina.
22nst
mama... avensis "zdrobeste" corolla tongue.gif

5-0 pt avensis thumbsup.gif
vio
smile.gif amicu meu e marmura biggrin.gif cati sunt cu ave momentan , io nu pot comenta biggrin.gif asa ca avetzi liber la scris
22nst
pai la intalnirea de la iasi...
au fost 22 de avensis-uri smile.gif
si cateva modele corolla (vb de modelul nou)
M A R I A N
Corolla pentru aspectul exterior (parere subiectiva) consum si pret mai mic, cruise controll si "DUAL" din VVT-I ca la Lexus... whistling.gif
meios4us
Era sa cred si eu ca Aurica e foarte puturoasa. Asta pana am vazut ca ii place turatia smile.gif O menajez acum ca n-are decat 100 si ceva de km, dar sunt sigur ca nu o sa ma faca de ras. Dar na, vrea si ea un 5000 rpm. Dar mai incolo...
OvidiuH
Tot Avensis aș alege și eu dintre cele două modele.
Dany_s
Avensis clar
monk
ca si tine, si eu am avut acum cateva luni aceeasi problema: Corolla 1,6 Sol (dotari ceva mai moderne - keyless entry m-a atras in mod special, pret mai mic, taxe mai mici) sau Avensis (calitate recunoscuta, clasa mai mare). M-am urcat in Corolla si am fost dezamagit de materialele de la bord, de spatiul meschin pentru locurile din spate (portbagajul generos vine la pachet cu acest compromis) si de diferenta mica de pret fata de Avensis. Pentru doar 1000 de euro in plus am luat o masina mai spatioasa (esential pentru o masina de familie), mult mai bine finisata si, mai ales, cu toate problemele tineretii rezolvate.
kate
Salut,

Avensis fara doar si poate.
vio
consider incheiat topicul si adaca vrea cineva sa il inchida e oki .... Si-a luat colegul meu Avensis 1.8 Luna si datorita ofertei la care a fost gasit , Dane mercik smile.gif ai mai facut un moldovean fericit smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.