Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sunet ciudat marsarier
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Wasabi
Salutare!

Revin cu o alta chestie pe care am observat-o la yaris-ul meu. Cand bag in marsarier, se aude un zgomot ca atunci cand nu tii ambreiajul apasat, cu toate ca tin pedala apasata la fund. Nu se aude de fiecare data, dar cand se aude parca e ceva in neregula.
Sa merg la service, ce ziceti?

Multumesc!
Bogdan-223
QUOTE(Wasabi @ Feb 7 2008, 02:25 PM) *
Salutare!

Revin cu o alta chestie pe care am observat-o la yaris-ul meu. Cand bag in marsarier, se aude un zgomot ca atunci cand nu tii ambreiajul apasat, cu toate ca tin pedala apasata la fund. Nu se aude de fiecare data, dar cand se aude parca e ceva in neregula.
Sa merg la service, ce ziceti?

Multumesc!


Din cate am mai citit, exista un sunet 'obisnuit' la yaris cand se merge cu spatele. Acum, nu stiu daca ce se aude e cel 'obisnuit' sau nu.
Wasabi
Ma refer la un sunet ciudat chiar in momentul cand bag in viteza. unsure.gif
jucausul
du-te la service...iti agata cutia
drabisan
QUOTE(Wasabi @ Feb 7 2008, 02:25 PM) *
Salutare!

Revin cu o alta chestie pe care am observat-o la yaris-ul meu. Cand bag in marsarier, se aude un zgomot ca atunci cand nu tii ambreiajul apasat, cu toate ca tin pedala apasata la fund. Nu se aude de fiecare data, dar cand se aude parca e ceva in neregula.
Sa merg la service, ce ziceti?

Multumesc!



Sigur iti agata un pic cutia! Merita sa mergi in service cu ea. Poate de 2-3-4000 de ori, pina la arati ce te doare. Asta daca te doare rau! De ex., la Almera asta e un zgomot normal, ba chiar uneori nu intra decit dupa ce bani inainte in 1-a si apoi in marsarier. Dar, la Yaris nu am auzit sa existe problema asta si merita sa le arati in service. Doar ca, in mod normal, acolo nu o sa faca...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.