Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NOUL FORD FIESTA- DE VIS...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
monica 74
Salut!v-am intrebat acum cateva zile daca mai sunt probleme cu aceasta masina,pt ca facusem o alegere.Aseara sotul meu mi-a facut o surpriza si a adus-o mai devreme,eu am luat-o din stoc,ce mai aveau ei acolo, ca nu voiam sa mai astept 2 luni doar pt culoare.Masina este NEW FIESTA COMFORT 1,4 80 CP 5 USI, culoare sea grey metallic si are, pe langa alte dotari standard si ABS, EBD,AIRBAGURI,INCHIDERE, FARURI REGLABILE ELECTRIC,CEAS DIGITAL BORD,VOLAN REGLABIL PE INALTIME,SERVO,PATS, ETC, iar ca optionale-pachet fumatori, mufa auxil sistem audio, JANTE ALIAJ 15 I CU 5 SPITE, FARURI DE CEATA,AC MANUAL, RADIO4500 CU CD CU 4 DIFUZOARE, VOPSEA METALIZATA- PRET-10710EURO CU TVA. Lasand la o parte dotarile, care sunt f bune la pretul asta, cand am condus-o a intrecut orice asteptare- silentioasa, eleganta, se aseaza bine la drum,pedalele ok,suspensiile deloc tari, ce sa mai spun, nu ma asteptam sa fie chiar asa...fata de peugeot 206 la acelasi pret, nici nu are comparatie , ala zdranganea din toate incheieturile, parca era de jucarie. Deci recomand aceasta masina tuturor care sunt nehotarati, mai ales ca noi mai avem un mondeo de cativa ani si nu am avut probleme.daca mai prindeti si voi oferta prin orasele voastre, e super! drive.gif
ToRnada
Salut!

Silentioasa zici, sa inteleg ca e pe benzina.
Culoare sea grey metallic e gri metal sau bleu metal??
Am si eu un Focus pe benzina si e super
Suspensiile vor fi excelente dupa 2-3.000 km, te asigur!!! la inceput a mele erau putin mai dure dar s-au "amortizat"
Mufa auxil sistem audio nu mi-au pus no.gif si la pretul ala cam meritam!!!

Felicitari ptr. alegerea facuta si multi km fara probleme drive.gif

Respect
ToRnada
monica 74
salut. multumesc mult!da, e pe benzina, cealalta mare pe care o avem , mondeo e pe motorina; sea grey e o culoare ciudata, nici nu stiu sa-ti zic, un gri inchis spre negru, cu o f usoara tenta de bleumarin,asa cum e marea cand e f intunecata- eu sunt din cta- sau un pic spre petrol. spui ca nu ti-au dat mufa aux, m-am uitat si la focus, si, daca era sa aleg fara sa ma gandesc la bani, focus alegeam fara sa mai stau pe ganduri, oricum diferenta de bani nu era prea mare, dar stii tu, o mie acolo, una acolo, se cam aduna...
ToRnada
CITAT(monica 74 @ Feb 8 2008, 09:22 AM) *
salut. multumesc mult!da, e pe benzina, cealalta mare pe care o avem , mondeo e pe motorina; sea grey e o culoare ciudata, nici nu stiu sa-ti zic, un gri inchis spre negru, cu o f usoara tenta de bleumarin,asa cum e marea cand e f intunecata- eu sunt din cta- sau un pic spre petrol. spui ca nu ti-au dat mufa aux, m-am uitat si la focus, si, daca era sa aleg fara sa ma gandesc la bani, focus alegeam fara sa mai stau pe ganduri, oricum diferenta de bani nu era prea mare, dar stii tu, o mie acolo, una acolo, se cam aduna...


Aaaaaaa da, cunosc culoarea
e buna la praf
a mea e mai deschisa, o vezi in avatar:))

bafta
monica 74
ba a ta e mai buna la praf, a mea , din contra, dar nu mai avea altceva decat negru si argintiu, care mi se pare o culoare impersonala
blueeyes21
Salut,
Am luat de la o reprezentanta Ford un Fiesta nou, 1,4 litri motorina, manual. geanuri fata electrice, oglinzi cu incalzire, abs, mp3, Ac manual. Masina mi se pare geniala atata timp cat stai in oras cu ea. Din pacate suspensia troncane intr-un mod... care nu este ok ptr o masina noua, usile... la fel troncane urat. Pe drumuri proaste si bordul scartie, dispayul radio.. nu functioneaza ok(nu afiseaza toate caracterele). in rest masina mi se pare foarte tare. Sportiva, comoda, frumoasa... etc....
Sper totusi ca doar exemplarul pe care il am eu sa se comporte asa urat.
daewoo_espero_turbo
Cat ai dat pe masina? Eu in locul tau mergeam pe un polo...indiferent ce se spune VW e peste Ford.
Acu sa nu-ti para rau ca ai luat masina, asta e, se mai intampla,,,ai avut ghinion...desi nu e ok sa strangi bani in speranta ca-ti vei lua o masina noua care in mod cert tre' sa se comporte ca o masina noua, si sa aiba problemele care le are a ta.
Ar trebui s-o duci la garantie, nu stiu...
Imi pare rau pentru tine...sincer.
laurentiu
Eu cred ca trebuia sa-si ia Aveo biggrin.gif tongue.gif
Imi pare rau, dar in acest moment nu s-ar merita sa iti cumperi Polo. Deja este un model invechit. Desi noul Polo a aparut destul de tarziu, este cu siguranta o masina muult peste modelul care inca se mai fabrica. Ma asteptam sa spui ca mai bine isi lua Opel Corsa sau, dece nu, Skoda Fabia (masini ale caror tehnica este peste actualul Polo). Oricum Fiesta e masina destul de buna, desi mie personal nu-mi place cum arata. S-a dorit un design original... exagerat sa zic asa.
Eu am o parere buna si despre Peugeot 207. Am mers cu unul cu motor de 1.4 90CP pe benzina. Avea o tinuta de drum buna, confortul, stabilitatea pe viraje si calitatea materialelor si finisarilor mi s-au parut in regula. smile.gif
Diesel
Noul Polo e disponibil? pe site-ul oficial WV.ro nu l-am gasit.

Noul Fiesta nu este comparabil cu actuala versiune de Polo sau Fabia la calitate si mai ales la design. De la interiorul 3D pana la culuarea verde praz care este promovata este inovator ... iar mai departe depinde de gusturi.

Singura jucarie comparabila este Mazda2, ea fiind sora cu aceeasi mecanica si alta caroserie. Alte optiuni originale ar fi fost Swift, Corsa sau Colt.


blueeyes21, cand ai ridicat masina de la dealer trebuia sa trantesti un pic usile si sa verifici alte detalii inainte sa semnezi receptia. acum singura sansa e sa se rezolve ceva pe garantie in service.
fl75
Mie Fiesta chiar mi se pare mai frumoasa la design decat Polo si chiar decat Fabia.
Polo este fad, lipsit de orice emotie, o masina cuminte.
In plus, daca ne uitam la preturi, Polo este mai scump decat Fiesta in conditiile in care deja a fost anuntat noul model.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.