Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Corolla - vremea schimbarii
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
jucausul
Fratilor, avand in vedere faptul ca trecerea de la vechea corolla la cea noua nu mi se mai pare interesanta, m-ar tenta sa imbunatatesc cumva designul interior si exterior al corollei mele.Incepand cu celebrele geamuri fumurii, huse, pleoape far etc.
Daca cei care posteaza pot pune si foto ar fi mult mai interesant.mersi astept pareri
vio
ext .. te va costa f mult .... daca vrei mai mult de pleoape si fumuri ... interor .... poti lua un kit de plastice care sa imite carbon roshu de ex , covoare de aluminiu ... dvd ... poate interior de piele biggrin.gif nush ...
jucausul
QUOTE(vio @ Feb 5 2008, 11:29 AM) *
ext .. te va costa f mult .... daca vrei mai mult de pleoape si fumuri ... interor .... poti lua un kit de plastice care sa imite carbon roshu de ex , covoare de aluminiu ... dvd ... poate interior de piele biggrin.gif nush ...


La exterior nu vreau mai mult...poate un eleron ceva, la interior ma intereseaza mai mult dar fara covorase de aluminiu ...nu sunt pe placul meu....

Poate imi si spuneti de unde sa iau ceea ce propuneti....smile.gif


vio
ha ... greu .. folia e cred cel mai usor de gasit biggrin.gif
M A R I A N
Te-ai uitat si pe www.tte.de , care este "preparatorul oficial" al lui Toyota?
vio
Mariane ... nu ne injura ... lasa TTE ...
M A R I A N
QUOTE(vio @ Feb 5 2008, 11:46 AM) *
Mariane ... nu ne injura ... lasa TTE ...


De ce, sefu'?

Ce, asta este numai un forum al saracilor? Poate omul isi permite... whistling.gif

Si in plus de asta oricine are voie sa-si clateasca ochii si sa se inspire.
vio
decat sa iei de la TTE mai bine C-One biggrin.gif , sau ceva copiat .. oricum ideea e ca la noi nu gaseti mai nimic pt jap... pacat .. si cei care vand piese tuning au mentalitate TDI si Mashina Germana miez ... asta arata cat de mult se pricep la tuning .
_Constantin_
Cel mai ieftin lucru din lista de accesorii Toyota erau niste paravanturi care erau 6 mil setul. Exagerat.

TTE ... e obscen de scump. ninja.gif
vio
bara de fatza e 950 de euro fara tva wink.gif) biggrin.gif asa de descurajare biggrin.gif setu de paravanturi e 140 de euro fara tva doar geamuri fatza .... sa mai zic ???
_Constantin_
Nu ... ca eu deja ametii.
jucausul
''tte'' e demult la favorites si sta bine acolo...la ce preturi au.Ma enerveaza faza asta ca la noi orice ai cauta, gasesti numai pentru nemti si francezi......
Legionaru'
Trebuie sa va ganditi ca Toyota a intrat de putin timp pe piata din Romania.
Din cauza asta tunning-ul pentru interior,exterior si motor este rar.
vio
CITAT(Legionaru' @ Feb 6 2008, 01:06 PM) *
Trebuie sa va ganditi ca Toyota a intrat de putin timp pe piata din Romania.
Din cauza asta tunning-ul pentru interior,exterior si motor este rar.

vorbesti prostii ... o sa ti se raspunda ca nu se fabrica asa ceva pt japoneze ... de fapt nu vor sa aduca ei , am patzit-o de nenumarate ori la multe mag de asa zis tuning ..
Legionaru'
De ce nu ar vrea sa aduca?
_Constantin_
Pt ca nu sunt MULTE. Si maj pieselor vin din japonia sau america si nu le convine sa isi face stocuri. Parerea mea.
Legionaru'
Nu ii pune nimeni sa-si faca stocuri.
Ma duc, comand si astept sa vina!
vio
nu e asa ,,, ideea ca io am rascolit dupa piese tot netul . am gasit la producator unde sunt inregistrati si distribuitori pt tzara noastra .. si cand am dat e mail sau am sunat mi sa raspuns de catre Bizonu' cu magazin tuning ca aceaa componenta ce doresc io nu se fabrica ... blink.gif .. am dat e mail la producator si el mia zis sa iau leg cu deleru local indicat de el .. aceiashi firma din romania... nu e de tot kktu ???!!!
M A R I A N
Bai dar voi m-ati inebunit cu piesele astea... wacko.gif
Ce naiba, daca nu se aduc la noi, mergeti la unguri sau la greci si sigur gasiti.
jucausul
QUOTE(M A R I A N @ Feb 6 2008, 11:47 PM) *
Bai dar voi m-ati inebunit cu piesele astea... wacko.gif
Ce naiba, daca nu se aduc la noi, mergeti la unguri sau la greci si sigur gasiti.


Chiar nu e nimeni pe aici care a facut ceva modificari la corolla? sa puna niste poze? verymad.gif
StefanVVTi
QUOTE(jucausul @ Feb 7 2008, 01:18 PM) *
QUOTE(M A R I A N @ Feb 6 2008, 11:47 PM) *
Bai dar voi m-ati inebunit cu piesele astea... wacko.gif
Ce naiba, daca nu se aduc la noi, mergeti la unguri sau la greci si sigur gasiti.


Chiar nu e nimeni pe aici care a facut ceva modificari la corolla? sa puna niste poze? verymad.gif

Hai sa-ti zic...si eu acum cateva luni disperasem cautand sa modific Corolla. TRC au niste kituri, dar mi se pare multa bataie de cap si am ajuns la concluzia ca nu prea e masina de modificat.
Tot ce as face ar fi sa pun folie, jante negre(gen Wolfrace Street Octane), un cauciuc mai bun, o finala sport si poate un filtru de aer!
Uitasem, dar am niste pleoape facute de un baiat in Craiova, dar nu prea imi plac pentru ca au ramas puncte pe ele la vopsit!
Depinde si ce culoare e masina ta...
Pentru moment am renuntat si eu la modificari...am inceput sa platesc amenzi... verymad.gif ninja.gif
jucausul
Xenon de exemplu a pus cineva?
jucausul
QUOTE(StefanVVTi @ Feb 7 2008, 04:12 PM) *
QUOTE(jucausul @ Feb 7 2008, 01:18 PM) *
QUOTE(M A R I A N @ Feb 6 2008, 11:47 PM) *
Bai dar voi m-ati inebunit cu piesele astea... wacko.gif
Ce naiba, daca nu se aduc la noi, mergeti la unguri sau la greci si sigur gasiti.


Chiar nu e nimeni pe aici care a facut ceva modificari la corolla? sa puna niste poze? verymad.gif

Hai sa-ti zic...si eu acum cateva luni disperasem cautand sa modific Corolla. TRC au niste kituri, dar mi se pare multa bataie de cap si am ajuns la concluzia ca nu prea e masina de modificat.
Tot ce as face ar fi sa pun folie, jante negre(gen Wolfrace Street Octane), un cauciuc mai bun, o finala sport si poate un filtru de aer!
Uitasem, dar am niste pleoape facute de un baiat in Craiova, dar nu prea imi plac pentru ca au ramas puncte pe ele la vopsit!
Depinde si ce culoare e masina ta...
Pentru moment am renuntat si eu la modificari...am inceput sa platesc amenzi... verymad.gif ninja.gif

Am exact culoarea pe care o ai si tu ...light blue parca ii zice.Vreau si eu pleoape.....ma poti ajuta?
M A R I A N
Eu n-am pus pe Corolla decat folie antiefractie supergroasa si absolut incolora pe toate geamurile si folie pe faruri (inclusiv pe cele de ceata). Deci chestii strict de protectie. De la Llumar si 3M.

Intentionez ca la greci sa merg la un service Toyota si sa vad daca imi pot monta spalatoare de faruri (eventual sa-mi schimbe bara fata). Din punctul meu de vedere, xenoanele fara autoleveling si spalatoare fac foarte rau participantilor la trafic. Cel putin pentru mine, care merg mult noaptea, sunt foarte enervante astea aftermarket. Si uneori chiar periculoase.

In vreo 2 saptamani imi vine nightvision-ul. Aia chestie tare...
vio
da domne' spalatoru e cea mai misto chestie care as baga-o sa fie standard la mashini.........uite folii transparente mereu vreau sa mi pun si tot ma iau cu alte alea si mereu omit .... macar la farurile si stopuri sa mi pun ...
jucausul
nightvision?????/

asta ce mai e?... teehee.gif
Legionaru'
Becuri probabil........
M A R I A N
Nu sunt becuri. biggrin.gif

E un sistem infrarosu pentru noapte. Poate ati vazut ceva asemanator la BMW Serie 7 sau Mercedes C Klass. Bineinteles, la alti bani... whistling.gif

http://www.alibaba.com/catalog/11893932/Ca...ght_Vision.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.