Help - Search - Members - Calendar
Full Version: AM O RGENTA VA ROG !!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Florin82882
am folosit claxonul intens...am fost pe la o nunta....si..dimineata nu a mai vrut sa claxoneze delok, am verificat pe direct cu doua fire de la baterie la claxoane si ele merg dar undeva e o problema. STIE CINEVA CUM SE DESFACE CAPACUL ACELA DIN VOLAN ??? va multumesc. si as mai avea o intrebare mi s-a aprins beculetul de la airbag in bord ? oare de ce ? VA MULTUMESC
:::AL3X:::
Complicata treaba cu desfacutul capacului de la volan....cel mai corect e la un service pe tester si vei afla si chestia cu airbagul....
adrian4u82
CITAT(Florin82882 @ Feb 5 2008, 12:21 AM) *
am folosit claxonul intens...am fost pe la o nunta....si..dimineata nu a mai vrut sa claxoneze delok, am verificat pe direct cu doua fire de la baterie la claxoane si ele merg dar undeva e o problema. STIE CINEVA CUM SE DESFACE CAPACUL ACELA DIN VOLAN ??? va multumesc. si as mai avea o intrebare mi s-a aprins beculetul de la airbag in bord ? oare de ce ? VA MULTUMESC



De ce esti asa de sigur ca este din capacul de la volan?
Vezi si tu cu un vag-com, fa o diagnosticare.
Arheopterix
Deci ai conectat 2 fire la baterie si merge.
Ai verificat daca nu e arsa siguranta?
Florin82882
gata, am rezolvat problema...am duso pe tester si a schimbat ceva la volan acolo. nush ce a facut. in fine, akum merge clacxonul thumbsup.gif
Potzocul
hmm pacat ca nu stii exact ce s-a facut... cat a costat ??
si eu am o problema asemanatoare,
am 2 claxoane, unul din fabrica si unul cu compresor ... cel cu compresor m-a parasit .... cred ca tot in acelasi mod ca si pe tine...
am tinut apasat mai mult timp si apoi am sesizat ca nu mai merge... un electrician mi-a spus ca nu ajunge curent la el ... dar nu avea timp sa verifice toata instalatia si sa vada de unde vine problema,,,
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.