Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Serie Motor
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
mihai.cristescu
Salut,

Nu stiu daca acest subiect a mai fost discutat, am cautat dar n-am gasit nimic relevant. Am o Toyota Corolla Sedan, benzina 1.6, fabricatie 2005, inmatriculata 2006. Am fost azi cu ea la ITP la Meridian Sud, insa bajetii n-au reusit sa-mi faca ITP-ul ptr ca nu mi-au gasit seria motorului, desi au intors masina pe toate partile. Aveti idee unde ar trebui sa fie?

Merci fain
DAN
QUOTE(mihai.cristescu @ Feb 1 2008, 12:28 PM) *
Salut,

Nu stiu daca acest subiect a mai fost discutat, am cautat dar n-am gasit nimic relevant. Am o Toyota Corolla Sedan, benzina 1.6, fabricatie 2005, inmatriculata 2006. Am fost azi cu ea la ITP la Meridian Sud, insa bajetii n-au reusit sa-mi faca ITP-ul ptr ca nu mi-au gasit seria motorului, desi au intors masina pe toate partile. Aveti idee unde ar trebui sa fie?

Merci fain

Intradevar este "ascunsa"..cel mai bine e sa mergi la service si te ajuta baietii de acolo.
Legionaru'
Si la Avensis e ascunsa.
Cand am fost eu la ITP au sunat la service sa intrebe unde e seria pusa.
P A U L
CITAT(Legionaru' @ Feb 1 2008, 03:53 PM) *
Si la Avensis e ascunsa.
Cand am fost eu la ITP au sunat la service sa intrebe unde e seria pusa.




Si unde au gasit-o in final? Nu de alta dar mai am un pic si ar trebui sa fac si eu primul ITP si prefer sa stiu inainte decat sa ma trimita la reprezentanta, intorcandu-ma de la revizie. Merci.
Legionaru'
Nu mai retin sigur 100%.
In apropierea locului unde se cupleaza cutia de viteze la motor, privire pe dedesubt.
vio
mai baietzi terminatzi cu prostiile smile.gif scrie si indica locul in manual smile.gif) iar nu v ati facut lectiile ... oricum e undeva sub buza de chiuloasa si nu se vede ... daca demonteaza motorul poate wink.gif sau cu o oglinda dinaia mica facuta pt asa ceva .. deci pt loc uitati va in carte pt diesel este alt loc nu e ca la benzina
Legionaru'
Folosesc o camera din aia cu cablu ca sa citeasca seria.
_Constantin_
Eu pe a mea o stiu din memorie ... whistling.gif
StefanVVTi
QUOTE(Legionaru' @ Feb 1 2008, 05:02 PM) *
Folosesc o camera din aia cu cablu ca sa citeasca seria.

..... Colonoscopie?! laugh.gif
Legionaru'
Ceva in genu'......................... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.