Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Job Offer in domeniul autor
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Watcher
M-a rugat o prietena de la firma respectiva sa postez JDul asta pe un forum de pasionati caci e in mare impas.
Mi s-a parut ca nu e publicitate, sper sa fi judecat corect.
Iata oferta:
QUOTE
Job Title: Key Account Manager

Reports to: Commercial Director

Main responsibilities:
• Quick market intelligence to gather information relevant to the definition of the Company sales strategy on Large Fleets Accounts;
• Is responsible for assuring existing customers loyalty and for prospecting and acquiring new customers aiming at implementing long term relationships;
• Negotiates sales conditions with assigned customers with respect to margins defined by the Company and follows through signed and existing contracts;
• Assures customers’ satisfaction via services and solutions that meet their needs;
• Makes sure procedures and conditions stated in contracts are followed;
• Proposes to Sales Manager detailed Sales Action Plans for the customers in portfolio.
• Keenly follows market’s trends and evolution and closely monitors competitors’ activities and initiatives;
• Regularly controls sales results on customers in portfolio proposing proper corrective actions to enable assigned targets.

Minimum requirements:
• University degree, preferable in economics
• At least 2 years experience in consultative sales, preferable in automotive.
• Good knowledge of Romanian automotive market.
• Desire to help in building up a market reference organization.
• Fluent in English.
• Excellent organization and communication skills.
• Driving licence.

Personality Profile:
• Passionate about cars and love consultative sales.
• Highly sensitive to quality, customer oriented and good negotiator.
• Results oriented and proactive.
• Honest, reliable and career oriented.

Remuneration package:
• Fix salary + commission based on performance.
• Company car and mobile phone.
• Accident insurance and health services coverage.

Detalii de contact evident pe PM.
klm
Orice anunt care are asa ceva nu merita bagat in seama:
CITAT
Remuneration package:
Fix salary + commission based on performance.

Fix fix da' cat e fixu' ala ca sa stiu sa nu consum impulsu' degeaba?
guerilla
stati la rand, ca se da pe pile laugh.gif kiddin.
salariu fix e functie de cat esti tu de valoros. ei au mai mult ca sigur o marja (de ex 300-700eur) in care trebuie sa se incadreze.
AZAZEL
QUOTE(guerilla @ Jan 31 2008, 03:52 PM) *
salariu fix e functie de cat esti tu de valoros. ei au mai mult ca sigur o marja (de ex 300-700eur) in care trebuie sa se incadreze.

Pai un key account manager nu se da jos din pat mai devreme de ora 10 daca nu are salariu de baza incepand cu 2000 euro.



Despre cine este vorba?
ALD Automotive?
Watcher
Am sa intreb despre 'cat e fixul'
Nu, nu e ALD smile.gif dar e tot firma frantuzeasca
guerilla
azazel, ala era exemplu. iar salariu de baza de 2k e mult. poate in farma sau automotive asa o fi. da in marea majoritate a industriilor ala e salariu de top management. sau poate ca din cauza ca nu mai sint in piata, nu mai stiu salariile.
alex1803
dar de un job part time nu stie nimeni? ma tot chinui de vreo 2 luni sa ma angajez pe undeva dar nu imi raspunde nimeni la c.v. pe langa faptul ca sunt pasionat de masini biggrin.gif, sunt student la ase-finante banci, am atestat de contabilitate, unul de germana+alte premii de karting(astea sunt irelevante). daca aflati ceva va rog anuntati-ma si pe mine.
AZAZEL
QUOTE(guerilla @ Jan 31 2008, 09:13 PM) *
poate in farma sau automotive asa o fi. da in marea majoritate a industriilor ala e salariu de top management.


in farma, logistica, drinks, consultanta, salariile fixe pt un manager cu responsabilitati medii se invart intre 2000 si 3000 euro.
managerii cu responsabilitati mai mari in aceste domenii sunt platiti peste 3000 euro iar multi dintre ei au lejer peste 5000. incepand cu managerii cu responsabilitati medii , bonusurile anuale depasesc 10000 euro.
o cunostinta a plecat de la coca cola ( unde castiga un purcoi) la a&d pharma pe aproape 5000 euro si prime cu care isi ia un seria 3 la sf anului daca isi indeplineste obiectivele asumate.

paradoxul este ca sunt zeci de companii la fiecare colt care sunt dispuse sa plateasca acesti bani insa se chinuie si un an sa recruteze. o companie de resurse umane respectabila are onorariul de aprox 5000 euro pt a recruta un manager amarat, iar pt top management depaseste 15000 euro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.