Help - Search - Members - Calendar
Full Version: taxa inmatriculare Kangoo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
alyss
Buna ziua la toata lumea!
Am si eu o intrebare, pentru cei ce cunosc mai bine cum e cu taxa de inmatriculare si cu normele euro....
Vreau sa inscriu un Renault Kangoo 1999, benzina/GPL, 42000 km, 60ch(DIN), 1200 cm3
Cat m-ar costa inscrierea lui si ce euro e? euro 3 unsure.gif ?.... ar fi mai avantajos sa o inscriu acum sau dupa intrarea in vigoare a noii taxe?
Potzocul
stimata doamna/domnisoara am cautat modelul dumneavoastra de masina dar am gasit numai anunturi din 2000 si spunea ca este euro 3
pt euro 3, aveti urmatoarea taxa:
Pret taxa speciala - EURO 468
Pret taxa speciala - RON 1570.842
daca cumva este incadrata la euro 2, situatia nu mai este atat de roza:
Pret taxa speciala - EURO 1029.6
Pret taxa speciala - RON 3455.852399999999
sper sa va fie de folos. pt mai multe detalii va recomand urmatorul topic : http://www.masini.ro/forum/content-page/14...erde-/page/560/
alyss
va multumesc foarte mult pentru raspuns, asa trebuie sa fie ...deci sa astept pana la inceputul lui iulie caci acum e mai scumpa

de fapt eu sunt rezident in Franta si vreau sa ma intorc acasa si masina este a mea , doar trebuie s-o inscriu la noi
stiti cumva si procedura ? ce acte imi trebuie?

Potzocul
procedura... complicata!
acte gasiti o lista completa si corecta la sediul politiei care se ocupa cu inmatriculari, din cate imi amintesc, talon, facturi in original, copii, traduceri legalizate, cu copii, apoi o serie de mici taxe cum ar fi cea de eliberare a talonului, dovada platii taxei speciale, omologarea + verificare(trebuie programata vizita la RAR) si cam atat imi amintesc dar sigur mai sunt! eu am avut nevoie de ceva timp pana am reusit sa finalizez operatia.
drum bun la intoarcere si multa bafta cu inmatricularea!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.