Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Consum BMW 320 benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
CezarCDP

I-as ruga pe cei care au aceasta motorizare sau au cunostinte de ea, sa-mi spuna cam care ar fi consumul REAL al unui astfel de bolid urban si extraurban. De asemenea as vrea sa stiu cam cum se misca asa ceva - mai bine decat 320 diesel ?

Multumiri
Alex01
QUOTE(CezarCDP @ Jan 29 2008, 08:08 AM) *
I-as ruga pe cei care au aceasta motorizare sau au cunostinte de ea, sa-mi spuna cam care ar fi consumul REAL al unui astfel de bolid urban si extraurban. De asemenea as vrea sa stiu cam cum se misca asa ceva - mai bine decat 320 diesel ?

Multumiri

Depinde la ce motorizare te referi: 2.0i 150Cp sau 2.2i 170Cp?
Eu am versiunea de 170Cp (M54B22) si consuma in jur de 13,5-15% in oras(depinde cum mergi) si 9,2% in afara
Despre cel de 15Cp nu stiu ce sa-ti spun, dar nu cred ca e diferenta mare.
polbr

daca te ajuta cu ceva, BMW 318i nou, 147 CP, 1200 km la bord, 11.4l/100 km pe bord computer in oras, afara inca nu am fost decat sub 100 km, in weeekend insa o sa fac vreo 1500 km afara (si autostrada) - si o sa vad.
Dutzu_Alex
Eu am versiunea de 150 CP si consuma in jur de 13-15% in oras (depinde cum mergi) si 9% in afara! As vrea sa il scot din circulatie pt k mai am un 325 tds.Daca e interesat cineva de piese de schimb pt 320i...ma puteti contacta la id-ul Dutzu_Al .Numai bine!!! thumbsup.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.