Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cordoba fever 1.6 105cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
bogdansarbu
Salutare tuturor!

As vrea sa imi cumpar un Seat Cordoba 1.6 105cp din Cluj de la topcar.

Ca si dotari optionale am pus
- airbaguri laterale si cortina
- EDS+TCS
- culoare metalizata
In total am ajuns la 14314 Euro DDP

Am tot cautat pe forumuri varianta asta de echipare si nu am gasit mai nimic daca nu deloc.(Si pe acest forum am cautat dar nimic)

Ma puteti ajuta cu ceva pareri despre masina asta?
Sunt probleme la motor, sau la restul masinii?

M-ar interesa si serviciile de dupa cumparare a masinii.
In sensul asta stiti ceva de service-uri?Cum se comporta oamenii de acolo?Isi bat joc de masini sau sunt mai profi?


Va multumesc frumos de ajutor!

Bogdan


Alex89698
Cordoba din cate stiu eu este versiunea berlina de la Ibiza (Ibiza este hatchback, iar Cordoba este berlina). Alte diferente nu stiu sa fie. Poate ma insel, dar asta am auzit de la mai multi prieteni utilizatori de Seat.

Ibiza am eu si pot spune ca nu am avut probleme cu ea (in afara de un contact imperfect la far stanga faza scurta, s-a ars becul si o siguranta, dar s-a rezolvat in service). Asta s-a intamplat dupa 15 luni de la achizitie. O alta problema a fost cu uleiul, dar asta tine mai mult de service. Concret, la revizia de 15.000 km, baietii mi-au pus ulei peste limita maxima cu ~200ml si dupa 4 luni mi s-a aprins intr-o dimineata becul de la presiune cu avertizare sonora). M-am dus la ei si mi-au extras surplusul si totul este ok. Service-ul din Craiova este 90% ok, sunt baieti de treaba, mai trebuie sa stai uneori cu ochii pe ei (ca peste tot firma poate sa fie excelenta, dar mai sunt si mere padurete), au fost si cazuri in care m-au rezolvat tac-pac fara sa se mai formalizeze, per ansamblu sunt ok.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.