Help - Search - Members - Calendar
Full Version: O mica problema,voi ce spuneti?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi > A4/A5
iulian_1976
...clima baga numai rece la drum lung temperatura sta sub 70 grade ,daca o las la ralanti in parcare urca la 90 grade ..tot nu baga...
...mecanicul la care merg imi spune ca masina fiind din 1995 ,motor ADR,125cp diagnoza nu da informatii despre clima ,el spune ca doar modelele de dupa 2003 pot da informatii concrete...
...eu am vazut ca totusi este o chestie in zona climatronicului care seamana cu niste gaurele unde ar intra o mufa ceva ..
... huh.gif ...astept raspunsuri cu incredere, de aici am invatat multe nu se poate sa nu stiti o rezolvare ....parca nu as incepe asa pe ghicite sa schimb :Driver: : senzor de temperatura,termostat etc.....
...astept sfaturile voastre care sunt binevenite drive.gif
ionut1410
poi termostat blocat deschis de aiai nu urca temperratura iar dupa ce remediezi asta daca tot nu baga vezi robinetul de da drumul aapa in radiatorul din bord sau furtunele si radiatorul din bord sa nu fie infundate!
serviceauto
exista un senzor AUC .. ala creeeaza exact fenomenul tau cand nu functioneaza


QUOTE (iulian_1976 @ Jan 17 2008, 10:06 PM) *
...clima baga numai rece la drum lung temperatura sta sub 70 grade ,daca o las la ralanti in parcare urca la 90 grade ..tot nu baga...
...mecanicul la care merg imi spune ca masina fiind din 1995 ,motor ADR,125cp diagnoza nu da informatii despre clima ,el spune ca doar modelele de dupa 2003 pot da informatii concrete...
...eu am vazut ca totusi este o chestie in zona climatronicului care seamana cu niste gaurele unde ar intra o mufa ceva ..
... huh.gif ...astept raspunsuri cu incredere, de aici am invatat multe nu se poate sa nu stiti o rezolvare ....parca nu as incepe asa pe ghicite sa schimb :Driver: : senzor de temperatura,termostat etc.....
...astept sfaturile voastre care sunt binevenite drive.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.