Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce configuratie.am fabricatie de 206 hdi second sa iau pana in 6.000euro?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot > 206/207
crossing
Ce configuratie,an fabricatie de 206 hdi second sa iau pana in 6.000euro?

Pana in 6.000euro am gasit asa:

1. 206 -1900cmc hdi 90cp - din 2001 ,climatronic,ABS,ESP,JANTE,geamuri electrice,faruri ceata,ogl.el. etc --ROSU-
2. 206 -1.4 hdi din 2003 ,abs.,electrice fata,jante tabla, -ALBASTRU INCHIS-

este diferenta mare la consum intre 1.9 si 1.4? am inteles ca nu prea se simte mare puter in plus la 1.9...
e mai important anul?
T u d o r
Bine ai venit pe forum. smile.gif


Eu nu as merge pe hdi de 2.0, puterea nu se simte in plus prea tare, in schimb vei avea taxe mai mari, consum mai mare si manevrabilitate mai proasta. 1.4 hdi ar trebui sa fie alegerea corecta.
crossing
QUOTE( T u d o r @ Jan 17 2008, 12:28 PM) *
Bine ai venit pe forum. smile.gif


Eu nu as merge pe hdi de 2.0, puterea nu se simte in plus prea tare, in schimb vei avea taxe mai mari, consum mai mare si manevrabilitate mai proasta. 1.4 hdi ar trebui sa fie alegerea corecta.



sau un 107 de 1L nou cu esp,abs, la 8700euro?? smile.gif in rate si gata
T u d o r
Depinde ce astepti de la o masina. smile.gif Daca mergi urban foarte mult, un 107 e foarte bun. Masina deosebit de fiabila, motor Toyota, ieftina de intretinut. Dar fara pretentii... smile.gif
AlexTM
Si eu as merge pe cel de 1.4 HDI. Cu o singura rezerva: are clima? Daca nu, as cauta altceva, dar tot 1.4 HDI
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.