Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Golf 4 sau 5 vs Audi3
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
skytrax

As vrea sa stiu, de la cei care poseda aceste masini sau au folosit aceste modele, pareri si sfaturi.
Ma intereseaza modelele pe motorina, euro 4, intentionez sa-mi aduc masina din germania. Stiu ca este o usoara diferenta de pret intre cele doua modele, Audi fiind mai scump, cam la acelasi pret cu Golful 5.
Personal, mie imi place golful 4 si de accea l-am inclus ca optiune, nu ma deranjeaza ca e un model mai vechi, daca se merita.

Golfurile imi sunt familiare, insa audi3 nu am avut posibilitatea sa incerc.
AlexTM
Pai daca nu te deranjeaza ca Golf 4 e model vechi, ia-l. E cel mai bun raport calitate/pret.

PS: motorina, euro 4? asta cred ca inseamna foarte recent (2004-2005). Dar nu schimba datele problemei.
skytrax
da, ma interseaza un model recent de maxim 3-4 ani vechime. uitandu-ma pe mobile.de am vazut ca si BMW seria 3 pe motorina poate intra in discutie.

da, me refer la diesel-uri, euro 4!
Daniumfcv
Eu personal as zice un golf 5.Audi are un prieten luat tot Sh , un a4 si a bagat la bani in masina aia de mi-a venit mie acru.Chiar daca este vorba de noroc si de intretinere e si vb de firma si audi este destul de scump de reparat.In aceeasi categorie consider ca intra si firma bavareza cu un plus chiar : cred ca Bmw-urile sunt ceva mai obosite ca Mercedes sau Audi din simplu fapt ca sunt gandite mai sportive chiar de catre producator si implicit au mai multa atractie la piata tanara, o piata tanara care mai sufera si de teribilism.

Golf 4 parca este cam vechi si nu cred sa fie diferente de pret la reparat fata de un golf 5 .. cel putin nu prea mari.Cat despre un Golf 5 .. din toate aceste masini te-ar costa cel mai putin reparatia (sau aproape ) si ai lua cea mai buna masina ( mergand pe principiul ca pot avea defectiuni).

Daca zici un numar de km sau pret , sau motorizare sau dotari .. poate imi schimb parerea .. care orium este subiectiva whistling.gif thumbsup.gif

Numai bine,
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.