Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sfaturi cumparare Nubira 2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
mosgerila
Salut,

problema mea e urmatoarea: vreau sa cumpar o Nubira 2 SH, am gasit cateva variante dar nu imi dau seama care ar fi pretul corect. Exemplu: Nubira 2, 2001, euro 2, GPL, 100 mii km bord merita 5500 Euro? huh.gif
Astept oferte sau sfaturi de cumparare pt Nubira 2, ce trebuie sa stiu cand vreau sa cumpar una sh...


James Kilowatt
E o masina care nu are probleme mari de fiabilitate. Unul din punctele slabe sunt bucsele de la barele de egalizare, care din cate am auzit in Ro nu tin prea mult. Insa nici nu costa mare lucru inlocuirea lor.
Cred ca ar fi bine sa afli daca a fost taxi biggrin.gif Sau daca kilometrajul e real.

Cea din semnatura mea are 171.000km iar motorul e impecabil. Singurele probleme au fost pe la bucsaraie; insa nimic foarte grav sau foarte scump.
La pret nu ma bag ca in Ro nu le stiu... mie mi se pare mare. Cand am luat-o pe a mea avea 5 ani si 88.OOO km, si am dat pe ea 3800 euro.... si e un nivel de echipare si motorizare superior celui din Ro.... Deh, probabil preturile de la noi se datoreaza domnului prim ministru....

Mike a luat una recent, poti sa o vezi pe "totul despre masina mea". smile.gif Poate el stie si preturile mai bine.
mike.omega
Salut!
In principiu Nubira II e genu de masina care rezista pe drumurile noastre cu o intretinere destul de ieftina.
Faptul ca are montata o instalatie de GPL nu poate decat sa te bucure, avand in vedere consumul la aceasta masina, minim 10% in oras whistling.gif

Eu unu nu m-am uitat prea mult la masina cand am luat-o(il cunosteam si pe propietar) si nu regret nimic. Nu ma inteleg foarte bine cu scaunul ca am eu unele probleme la coloana dar asta-i alta poveste smile.gif
Cristi32424
N-am sfaturi pentru SH. Pretul este... cel de pe piata! Nubira mea e (a fost, am 17 000 km acum) noua si sunt f. multumit de ea. Costurile in service sunt mici prin comparatie cu orice alta marca (inclusiv Logan). Service-uri Daewoo sunt pe toate drumurile... Daca stii sa mergi si tii la ea nu vei avea probleme nici macar din cauza drumurilor care, orice s-ar zice, sunt mult mai bune fata de ce era acum 10 ani!
adi.mitrea
Salut,

Am vazut una la mine in fata blocului de vanzare cu 6.800 euro, din 2004 si 26.000 km. Daca te intereseaza, da-mi mesaj privat si iti trimit numarul de telefon.

Cam astea sunt preturile, iar despre masina ceea ce au spus James si Mike nu poate fi decat adevarat.

Bafta!
Ovisan
Iar trezesc un subiect vechi de discutie si probabil unii se vor supara.

Am o posibila oferta: Nubira 2, 100.000 km, CDX, 5000 negociabil, un singur proprietar, etc
As putea primi un sfat de la voi legat de o eventuala achizitionare?
Ce se poate spune despre consum? De ce este atat de mare? - cam minim 7 am gasit eu pe net.
Orice sfat este bine venit.

Multumesc.
mike.omega
Ti-am raspuns si ieri aici http://masini.ro/forum/content-page/9067/C...Pareri/page/20/ wink.gif
daewoo_espero_turbo
Nu cred ca alte masini la 1.6 16v benzina si 1300kg consuma mai putin ca o nubira....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.