Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Help? Casetofon original toyota
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
kerry
Salut, am avut o problema cu service-ul din cluj, mai bine zis inca o am. Am o toyota corolla 2003 cu casetofonul original pe ea. Iar cand a intrat masina in service, i-am intrebat pe baieti daca are ceva intrari respectivul casetofon, si what I meant was ca m-am plicitisit sa scriu garla de cd-uri cand am ipod, si vreau sa stiu daca pot sa leg ipodul la casetofon.
Si problema mai departe este in felul urmator: are sau nu are, tot raspunsuri care se bat cap in cap am primit, dar pana acuma nu m-au lamurit sub nici o forma. Stiu ca era la un mom dat ceva de genul asta in forum pe undeva, dar nu mai stiu exact pe unde.


Scuze daca am deschis topic nou aiurea.
vio
se poate daca are interfatza de magazie de cd uri wink.gif pe acolo ... sunt mai multe device uri care convertesc intrarea de mag in cititor de ipod sau mem stick sau intr de aux
kerry
QUOTE(vio @ Jan 14 2008, 09:59 AM) *
se poate daca are interfatza de magazie de cd uri wink.gif pe acolo ... sunt mai multe device uri care convertesc intrarea de mag in cititor de ipod sau mem stick sau intr de aux


have no ideea, si se pare ca nici "meseriasii" care are supposed to know nu stiu, sau nu vor sa spuna.
vio
uite aici ... http://www.xcarlink.ro/index.html .... sau .com ... exista si pt corolla , dar ti a zis daca ai la unitatea de cd intreare de magazie de cd uri ... asta rezolva prb
kerry
QUOTE(vio @ Jan 14 2008, 10:27 AM) *
uite aici ... http://www.xcarlink.ro/index.html .... sau .com ... exista si pt corolla , dar ti a zis daca ai la unitatea de cd intreare de magazie de cd uri ... asta rezolva prb

ms, o sa postez rezultatele cand ma duc sa imi ridic masina din service, presupun ca o sa aflu daca am magazie de cd-uri sau daca au cei de la toyo o alta solutie.
flo8200
QUOTE(kerry @ Jan 14 2008, 02:04 PM) *
QUOTE(vio @ Jan 14 2008, 09:59 AM) *
se poate daca are interfatza de magazie de cd uri wink.gif pe acolo ... sunt mai multe device uri care convertesc intrarea de mag in cititor de ipod sau mem stick sau intr de aux


have no ideea, si se pare ca nici "meseriasii" care are supposed to know nu stiu, sau nu vor sa spuna.


Chiar era necesar sa ne arati ca stii engleza?
Inainte de "si" si de "sau" nu se pune virgula.
_Constantin_
Regulamentul se gaseste aici http://www.masini.ro/forum/content/Regulam...261/Regulament/ , cititi-l si apoi postati.
kerry
QUOTE(flo8200 @ Jan 15 2008, 06:21 AM) *
QUOTE(kerry @ Jan 14 2008, 02:04 PM) *
QUOTE(vio @ Jan 14 2008, 09:59 AM) *
se poate daca are interfatza de magazie de cd uri wink.gif pe acolo ... sunt mai multe device uri care convertesc intrarea de mag in cititor de ipod sau mem stick sau intr de aux


have no ideea, si se pare ca nici "meseriasii" care are supposed to know nu stiu, sau nu vor sa spuna.


Chiar era necesar sa ne arati ca stii engleza?
Inainte de "si" si de "sau" nu se pune virgula.


Imi cer scuze Domnul Flo, dar am siguranta ca nu suntem pe un forum literar, iar personal nu postez intr-un thread doar ca sa ma aud vorbind. Daca vrei sa corectezi pe cineva in viitor fii te rog sigur ca o faci bine, nu prea mai merge cu jumatati de masura; intr-adevar nu se pune virgula innainte de "si", dar acesta regula este valabila doar in momentul in care si este un element de legatura, pe cand in fraza mea, "si" are rol de imputernicire. Referitor la virgula pusa innainte de sau, este corect ceea ce spui.
Iar daca ma blamezi pe mine ca incerc sa arat ca stiu sa vb. engleza si ma incadrezi intr-o categorie paria, te autoincluzi si tu, incercand sa arati ca stii gramatica. Intre noi fie vorba, nu prea sunt convins inca care dintre noi este impostorul. thumbsup.gif
_Constantin_
Hai ma nu va mai certati pe prostii ... decat sa ne ciondanim aci la noi in ograda ... mai bine v-ati trece masinile in semnatura, orasul din care sunteti. E o rugaminte pentru toti vizitatorii ariei/forumului pentru ca ajuta la o discutie mult mai directa. Multumesc.
S O R I N
CITAT(_Constantin_ @ Jan 15 2008, 04:30 PM) *
Hai ma nu va mai certati pe prostii ... decat sa ne ciondanim aci la noi in ograda ... mai bine v-ati trece masinile in semnatura, orasul din care sunteti. E o rugaminte pentru toti vizitatorii ariei/forumului pentru ca ajuta la o discutie mult mai directa. Multumesc.


Asa, Constantine ! thumbsup.gif

Si nu e valabil doar pt ei....

Ar trebui sa fie obligatoriu pt toata lumea de pe forum !

Sa stim si noi cu cine vorbim...
vio
Dragi forumisti , ati ascultat doi virtuoashi ai turometrului , Banu Costache din celebru Taraf Avensis si pe Sorinel Accordel , interpretand arii celebre de pe discul Forum . va multumim
M A R I A N
Bai dar repede va mai sare tandara cand vorbiti despre un banal casetofon original Toyota...
pukimanu
Pe http://techdoc.toyota-europe.com/ poti gasi manuale de instalare a diferitelor accesorii, inclusiv adaptorul pentru ipod, pe care la poti descarca gratuit.Sectiunea AIM.
Lexy
Referitor la casetofon..al meu cam face figuri,ce-i drept sunt si cd-le cam zgariate insa pe alte scule(ca sa nu zic device-uri rolleyes.gif ) merg.Stiam ca pe vremuri erau niste cduri pe care puneai o pasta parca si le bagai in cdrom, a iesit ceva mai nou?(sau mai indicat)
jucausul
QUOTE(Lexy @ Feb 26 2008, 07:09 AM) *
Referitor la casetofon..al meu cam face figuri,ce-i drept sunt si cd-le cam zgariate insa pe alte scule(ca sa nu zic device-uri rolleyes.gif ) merg.Stiam ca pe vremuri erau niste cduri pe care puneai o pasta parca si le bagai in cdrom, a iesit ceva mai nou?(sau mai indicat)



Exista niste cd-uri cleaner cu o mica periuta pe ele care ar trebui sa curete de praf lentila...dar crede-ma ca nu fac mare lucru.Eu cred ca cd-urile tale sunt f zgariate si solutia cea mai simpla ar fi sa le tragi pe niste cd-uri noi de calitate.smile.gif
Lexy
Cdle au fost de calitate, facuta pe vapor probabil ca se zgarie mmmmuuuult prea repede.
vio
io zic sa ti mai tai unghiile wink.gif)
Hoinar
QUOTE(jucausul @ Feb 26 2008, 10:02 AM) *
....
Exista niste cd-uri cleaner cu o mica periuta pe ele care ar trebui sa curete de praf lentila...dar crede-ma ca nu fac mare lucru.Eu cred ca cd-urile tale sunt f zgariate si solutia cea mai simpla ar fi sa le tragi pe niste cd-uri noi de calitate.smile.gif


Eu din cate imi aduc aminte in cartea tehnica a haurisului zice ca nu e indicat sa folosim kituri cd cleaner pe unitatea cd din masina. De ce...n-as putea zice...Spunea ca daca sunt probleme sa mergem in service.
E drept ca acele kituri cd cleaner nu faceau mare branza nici pt unitatile de pe calculatoare...
Lexy
Pai si aia la service parca-i vad c-o sa strambe din nas...de ex am un cd original, nezgariat, care merge pe un mp3 player de masina insa pe a mea nici nu mi-l citeste.Deci este mofturos din cale afara:))...in fine o sa incerc sa-i intreb cand ajung pe la ei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.