Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Problema cu ABS
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
gabi08emm
Salut am o problema ,Am un focus din 2002 1.8 tdi si becu de la abs tot imi sta aprins , Asta sa intamplat dupa ce am urcat la munte am pus lanturile si intru loc nam mai putut sa urc si iam dat iam dat pana cand am auzit o bubuitura ma dau jos pe partea dreapta a sarit lantu , in fine lam dat jos si dupa ce ma urc inapoi in masina vad becu aprins... nam simtit nik suspect si am venit 600 de km cu becu aprins rolleyes.gif rolleyes.gif .... Oare ce sa fie?? ...pls help
OvidiuH
Mergi cât mai repede la service, probabil ai o defecțiune la sistemul ABS.
leo91348
QUOTE(gabi08emm @ Jan 12 2008, 07:28 AM) *
Salut am o problema ,Am un focus din 2002 1.8 tdi si becu de la abs tot imi sta aprins , Asta sa intamplat dupa ce am urcat la munte am pus lanturile si intru loc nam mai putut sa urc si iam dat iam dat pana cand am auzit o bubuitura ma dau jos pe partea dreapta a sarit lantu , in fine lam dat jos si dupa ce ma urc inapoi in masina vad becu aprins... nam simtit nik suspect si am venit 600 de km cu becu aprins rolleyes.gif rolleyes.gif .... Oare ce sa fie?? ...pls help


SALUT,
Cand s-a rupt lantul a lovit senzorul de la abs care se afla pe planetara.Este posibil sa-l fi rupt sau in cel mai fericit caz sa fi scos mufa acestuia. POti sa te uiti singur fara sa mergi la service.Scimbarea senzorului nu e o operatiune complicata, poti sa o faci sngur.
Bafta si s-auzim de bine!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.