Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Parbriz inghetat pe interior
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Wasabi
Salutare si La multi Ani!

Poate sunt doar paranoic dar e ceva ce ma roade. In 2 zile la rand , seara cand sa plec de la servici am gasit parbrizul inghetat pe interior ( o pojghita destul de subtire ). Nu am lasat geamuri deschise peste zi, nu erau aburite cand am coborat. E vreo problema la mine , sau se mai intampla? mellow.gif

Multumesc!
vio
umezeala in mashina .... vezi sa nu ai filtru de polen ud sau infundat cu frunze ....sa nu mergi cu butonu de recilculat aer on si inainte sa cobori din mashina fa rece in mashina nu o lasa asa calda .... dar daca iti ingheatza sigur ai ceva umed in mashina ....
AMP
Vio, asa pateam si eu si am banuit ca era din cauza caldurii din masina...multam' de raspuns!
Wasabi
Prea cald in masina nu cred ca am lasat. In schimb ce e drept in zilele cu pricina a fost soare afara si masina e neagra. Deci s-a facut caldura in masina. Multumesc! rolleyes.gif
_Constantin_
Cladura nu are nici o treaba ... trebuie sa fie apa ca sa inghete. Cel mai probabil ai presuri din material textil si astea se imbiba cu apa mai ales acum si cand o lasi mai ales calda .. se evapora o parte din apa aia si de aici fenomenu asta. Normal ca nu trebuie exclus filtrul de polen dar ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.