Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Vectra B - probleme
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Vectra / Insignia
gabriel
De cateva zile sunt posesorul unui Opel Vectra B, 1.7 TDI. Am urmatoarea problema: lampa din bord care semnalizeaza eventuale probleme la airbag ramane aprinsa permanent. Ce ar putea fi si cum imi recomandati sa solutionez aceasta problema.
Ar mai fi o chestiune: cartea tehnica este in germana si nu inteleg mai nimic. Daca ma poate ajuta cineva cu o versiune in oricare alta limba de circulatie i-as fi recunoscator.
Catalin7
avea cineva cd-uri cu doc. pentru opel....i-mi aduc aminte si iti scriu
Catalin7
Am gasit pe autoshow. Da cineva un nr.de telefon si o adresa de mail acolo.
Poti incerca pe forum la : www.autoshow.ro la Mecanica auto & tunning >> manuale de reparatzie!! de unde facem rost sau sa suni la nr. 0744 379584 (nu stiu numele) sau la E_Mail : danciuo2000@yahoo.com
Sorin1
Koane, daca ai luat-o de ocazie si era aprins becul la bord de la airbag, ai sanse sa fi fost lovita si airbag-ul pushcat...unul din ele...reparatia facuta bine de tot sa nu se observe.Se poate reseta...oare Vectra ta are 2 sau 4 airbaguri?du-te cel mai bine la o reprezentanta si verifica ei...daca e masina model nou merita, nu te incurca cu cine shtie ce cirucuri de ateliere de doi lei.O diagnosticare la reprezentanta nu te costa prea mult. Var-miu a patit-o cu o "firma" care i-a montat alarma pe Passat in Alba Iulia: dupa ce i-au montat-o ii statea aprins becul...a mers inapoi sa-i rezolve problema si dobitocii i-ai decuplat airbagul sofer.A avut un accident si nu i s-a deschis. Deci cel mai corect e la reprezentanta. Bafta !
iulian3
1 verifici siguranta de la airbag
2 sar putea ca airbagurile sa fie deconectate... de fostul proprietar pt a nu se declansa in caz de accident de ex la lovirea unui ciine.., s.a
3 masina a fost lovita si sistemul airbag e deteliorat , neconectat.
Caragheorghiev
Mai bine te duci frate la Service autorizat OPEL findca ai toate sansele sa o paradesti mai rau. Cu Air-bagul si ABS-ul nu te joci. Ce mai conteaza 50 de para cand e vorba de viata ta?
Caragheorghiev
Mai bine te duci frate la Service autorizat OPEL findca ai toate sansele sa o paradesti mai rau. Cu Air-bagul si ABS-ul nu te joci. Ce mai conteaza 50 de para cand e vorba de viata ta?
Marcel3
Buna Gabriel, imi pare rau ca citesc mesajul tau doar acum dupa cateva luni de la publicare. Nu este nici o problema .
A-- daca ai scaune cu incalzire atunci unul din firele de sub scaun (la picioarele celui din spate) sa miscat.De verificat legaturi.
B-- dute la service ei au un compiuter care se leaga la masina cu o priza cu multe contacte si poate anula semnalizarea .
Nu-i lovita si nu te-ai ars ! Doar ca opelul nu mai este masina din ani
saizeci. Astazi este o masina de serie mare.Succes
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.