Help - Search - Members - Calendar
Full Version: beculet airbag
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Florin82882
dupa zilele noastre geroase, astazi a dat soarele si s-a dezghetat zapada de pe masina, si totodata mi s-a aprins si beculetul de la airbag in bord. oare de la ce o fi ? multumesc
::::AL3X::::
Dupa cum vad cam multe probleme aila sharan....ce pot sa zic tre sa faci o vizita la service k sa o puna pe tester....
Florin82882
CITAT(Florin82882 @ Jan 8 2008, 08:39 AM) *
dupa zilele noastre geroase, astazi a dat soarele si s-a dezghetat zapada de pe masina, si totodata mi s-a aprins si beculetul de la airbag in bord. oare de la ce o fi ? multumesc

asa e, am ghinionul asta al meu.....sad.gif. tree sa trec cu ea pe la un doctor sa vad diagnoza
despic
Am un VW polo happy cumparat de 6 luni, tot astept sa-i scada consumul de benzina.(in oras ia peste 10 litri si la drum 7 litri)
Este normal asa ceva? unsure.gif
silavnicu
[quote name='Florin82882' date='Jan 8 2008, 02:39 PM' post='250308']
dupa zilele noastre geroase, astazi a dat soarele si s-a dezghetat zapada de pe masina, si totodata mi s-a aprins si beculetul de la airbag in bord. oare de la ce o fi ? multumesc
salut!
ia vezi daca ti se aprind stopurile de frana?
posibil sa fie ceva de la intrerupatorul de la pedala de frana!

succes!!!!
cucuci
nu ai facut curat in masina (aspirat interior) la multa lume se misca mufa de sub scaunul soferului si de-aia se aprinde becul de airbag
oricum trebuie sa o pui pe tester masina sa-ti stearga eroarea sa nu mai ramana aprins.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.