Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Costuri intretinere Ford Fusion 1,4 benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
giulai007
Salut,

Cine imi poate da relatii despre costurile de intretinere a unui Fusion 1,4 benzina?
Puteti face o comparatie intre Fusion 1,4 si Suzuki Ignis 1,3 (NU 4x4)?
Sunt amandoua la oferta la acelasi pret (masini noi), au aproximativ acelasi consum, aceeasi tinuta de drum, aceleasi dotari
Voi ce ati alege si de ce?
bigrobert
Buna

Chiar astazi achit un Fusion nou pt nevasta-mea, pe benzina. Am prieteni care au masini Ford (Focus, in general) pe benzina si merg cu ele la Romcar, nu mi s-au plans ca ar fi scumpe, sunt chiar acceptabile si nu dureaza mult.
Daca citesti pe forumul de la Suzuki vei vedea ca, cel putin pe zona Bucuresti, exista ceva nemultumiri referitoare la service, insa nu cunosc detalii si nu vreau sa arunc cu cuvintele.
Eu am ales Ford! thumbsup.gif
Sorin104552
QUOTE(giulai007 @ Jan 5 2008, 09:29 PM) *
Salut,

Cine imi poate da relatii despre costurile de intretinere a unui Fusion 1,4 benzina?
Puteti face o comparatie intre Fusion 1,4 si Suzuki Ignis 1,3 (NU 4x4)?
Sunt amandoua la oferta la acelasi pret (masini noi), au aproximativ acelasi consum, aceeasi tinuta de drum, aceleasi dotari
Voi ce ati alege si de ce?

Salut,
Nu stiu daca e cea mai reusita comparatie, dar imi amintesc anul trecut oscilam intre Fusion si Ignis. Nu voiam decit diesel, asa ca urma sa aleg intr 1.4 tdci si 1.3 ddis, 14.500, respectiv 12.500 EUR.
Am ales ddis, si in 15 februarie face anul. Am ales-o si pt cei 2000 euro diferenta, care s-au facut 2500, dar si pt motorul 1.3, identic pe Opel, Fiat si Ignis, de care mi s-a spus ca e motor bun.
Am dat pe ea fix 12.000 EUR, am facut 24.000 km, doua revizii a cite 598, respectiv 498 RON, consum mediu 5.5%. Daca am ceva de comentat, cel mai mult ma deranjeaza faptul ca mi se pare ca 'fumeaza' mai tare decit ma asteptam, iar de plastice si suspensie tare toata lumea se plinge.
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/1...&fueltype=2
Dai o cautare(Suche) Ford Fusion Benzin si vezi cam pe unde te poti afla.
O zi buna,
S.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.