Help - Search - Members - Calendar
Full Version: POMPITA APA STERGATOARE !!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Florin82882
am avut solutie in rezervorul de la apa de la stergatoare...m-i s-a terminat pe drum..si nu am avut de unde sa iau solutie si am pus apa...apoi peste cateva ore de mers...mi-a inghetat....dar nu se mai aude nimik cand dau jet pe parbriz....sad.gif, cred ca a inghetat si pompa. ce pot face ? am pus solutie cand am ajuns akasa...peste apa de era in rezervor, dar nimik. ce pot face in situatia asta???? va multumesc
AlexTM
Astepti sa se dezghete.
Daca nici dupa aceea nu merge, verifica sigurantele, ca s-ar putea sa se fi ars.
Deci, preventiv, poti sa vezi de siguranta de pe-acum smile.gif
::::AL3X::::
Verifica daca nu au inghetat duzele intai...daca nu astepti pana se dezgheata oricum ....mare greseala ai facut cu apa dar asta e nu era nici o benzinarie pe acolo?
Florin82882
CITAT(AlexTM @ Jan 5 2008, 03:08 AM) *
Astepti sa se dezghete.
Daca nici dupa aceea nu merge, verifica sigurantele, ca s-ar putea sa se fi ars.
Deci, preventiv, poti sa vezi de siguranta de pe-acum smile.gif

ba da, era un PECO, dar 5 l de solutie era 28 lei....asa ca am renuntat
biggrin.gif....oricum astept sa vad ce os face cu ea...o bag in garaj si bag o aeroterma inspre motor si o tin o zii intreaga..vad eu cum ii fac. sanatate
Alex-F1
Sa inteleg ca era prea mult pt. tine 28 de lei pt. 5l de solutie sau care fu motivul pt. care ai renuntat? Vezi ce-ai patit daca te-ai tras pe kur pt. 28 de lei? Acuma e mai bine asa? Lasa ca data viitoare o sa stii.... thumbsup.gif
Florin82882
CITAT(Florin82882 @ Jan 6 2008, 06:56 PM) *
CITAT(AlexTM @ Jan 5 2008, 03:08 AM) *
Astepti sa se dezghete.
Daca nici dupa aceea nu merge, verifica sigurantele, ca s-ar putea sa se fi ars.
Deci, preventiv, poti sa vezi de siguranta de pe-acum smile.gif

ba da, era un PECO, dar 5 l de solutie era 28 lei....asa ca am renuntat
biggrin.gif....oricum astept sa vad ce os face cu ea...o bag in garaj si bag o aeroterma inspre motor si o tin o zii intreaga..vad eu cum ii fac. sanatate

mda....asta invatare de minte... thumbsup.gif
lvrc
nu functioneaza stropitoare stergator spate la polo clasic am incercat sa desfund diuza cu un ac dar tot nu functioneaza
klm
CITAT(Florin82882 @ Jan 7 2008, 12:56 AM) *
ba da, era un PECO, dar 5 l de solutie era 28 lei....asa ca am renuntat

La Real sau la Kaufland 5l costa 6 lei (chiar daca e specificat -20 grade tot ingheata pe geam insa... macar e lichid pentru parbriz wink.gif).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.