Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebari
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
GoGuWRC
Vreau sa plec in Germania la vara sa imi cumpar un BMW 520 E34,am gasit foarte ieftin p mobile.de.Vreau sa imi spuneti si mie cei care ati adus masini de pe afara daca anunturile acelea de pe mobile.de sunt reale,daca sunt inmatriculate masinile acelea gen E34 la pretul d 500 euro.si daca mai platesc taxe la achizitionarea lui cu mentiunea ca nu vreau sa il imatriculez pe Romania
James Kilowatt
Contacteaza-l intai pe tip prin telefon sau email.
Si fereste-te de englezii care incep sa-ti spuna o poveste cum ca masina e in Anglia, dar e cu volanul pe stanga si e inmatriculata in germania, etc, si ca vrea un acont ca sa-ti blocheze masina. E bine sa il contactezi inainte ca sa nu faci drumul degeaba.
Una din doua BMW-uri te trezesti cu povestea asta.

Insista sa faca controlul tehnic pentru vanzare in fata ta, teoretic atunci se verifica si daca seria sasiului corespunde cu cea de pe hartie si daca figureaza ca furata.
GoGuWRC
Ce taxe mai e nevoie sa platesc atunci cand o cumpar?(Ex:asigurare,impozit etc.)Eu am auzit ca se poate circula cu masina in romania cu nr de germania,atata timp cat ai asigurarea platita shi taxa aia de impozit,ca se pot plati astea pe 2 ani si atat poti circula.Nu vreau sa o inmatriculez p Romania din cauza taxei de prima inmatriculare care pt un asemenea model se ridica la aproximativ 2000 euro.Sunt reale preturile din anunturile de pe mobile.de?Daca mai stiti siteuri deasta cu auto din germania mai datimi si mie va rog.
ozz86651
Nu exista chilipiruri. Cu siguranta nu la dealeri cel putin. Masina X in stare buna de Y kilometri si din anul Z are un anume pret relativ fix, plus/minus 10%. Daca ai vazut masini la preturi "nenanturale", e teapa. Garantat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.