Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebare pentru cunoscatori. :)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
Radu Gabriel113991
Salutari,
am si eu o intrebare care necesita un raspuns cat se poate de serios...
Vreau sa cumpar si eu o masina sh si inclin spre golf IV sau V, dar imi fuge ochiul si la un bmw 320d (sper ca zic bine, diesel).
Ca si intretinere, consum si consumabile stiti cumva daca sunt cam la aceleasi costuri, sau bmw este mai scump la intretinere si sa-mi iau gandul?
Am un prieten care are bmw seria 3 nou, parca tot 320d si merge ireprosabil... el ma tot indeamna la bmw... nu ca nu mi-ar place...
La 12-13000 de Euro pot gasi ceva bun, 2002 sau mai nou??? rolleyes.gif
BRAC
Nu stiu cum sa-ti spun dar cu 12000 nu iti iei un g5 stralucit, adica iti iei un 1.9tdi(2004) de 105cp cu aprox.100000km nu foarte dotat(multe nici macar nu au jante aliaj).Pe de alta parte in banii astia iti un 320d de 150cp din 2002 foarte bine dotat cu 100-150000km la bord.Eu sunt de parere ca in banii astia poti gasi un 320d bunisor cu conditia foarte importanta sa te duci tu sa ti-l aduci.Diferenta e ca g5 are EURO4 iar 320d are EURO3.Ca revizii pot sa-ti spun ca la BMW sunt sa zicem cu un 30% mai scumpe decat la VW , adica la g5 ai sa platesti de exemplu 500RON , iar la BMW 700RON.
Eu as merge fara discutie pe un 320d. rolleyes.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.