Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sarbatori fericite !
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
DORU
Craciunul sa va aduca tihna si lumina in suflet, in mijlocul celor dragi. Fie ca gratia divina sa va inunde inimile si sa ne amintim cu totii cine suntem cu adevarat.
Craciun fericit, oameni buni. Fiti mai toleranti si mai buni...Dar din dar se face rai.
george73315
Bucurie oameni buni,sa fiti iubiti de cine vreti voi!Va salut cu drag pentru ca sunteti o parte din mica mea lume.
numai bine va doresc.Multumim Dorule pt prezenta prompta de atatea ori
laur71
La multi ani!! Un an nou mai bun cu liniste si sanatate la toata lumea...!!!
toma_daniel_florin
La multi ani!!!
Daniel65671
Astazi, de Sf. Stefan, se incheie Sarbatorile de Iarna, cum se zice. Sa va mearga bine tot anul si La Multi Ani!
FAR EASTERN
Daniele, ai gresit sfantul. Asta doar daca nu te uiti cumva pe alt calendar....

Mariustom
CITAT(Daniel65671 @ Jan 7 2009, 11:30 AM) *
Astazi, de Sf. Stefan, se incheie Sarbatorile de Iarna, cum se zice. Sa va mearga bine tot anul si La Multi Ani!

ohmy.gif Tu în ce stil ai calendarul ? Sau, ce religie ești ?
Dacă ești ortodox, conform calendarului ortodox e altă sărbătoare azi whistling.gif

Mâine se închide acest topic, sunt altele cu acest subiect wink.gif
klm
Oricum o dai nu ies zilele la numaratoare smile.gif.
Am auzit 2 persoane vorbind de Sf. Iordan si ma gandeam la ignoranta mea (cu privire la cultura generala pentru ca de aia religioasa ma doare-n cot) care ma facea sa cred ca Iordan este o apa si... AVEAM DREPTATE!
Nu exista Sf. Iordan!!! (in schimb am auzit ca "s-a nascut" un Sf. Daniel prin decembrie; acum il astept pe Sf. Gigi Beckali).
Daniel65671
Scuze! Era vorba de Sf. Ioan. whistling.gif Vorbeam de cineva Stefan si a iesit altceva. Oricum, La multi ani la toti. thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.