Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Xenon Opel
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Daniumfcv
Salut

In februarie 2008 am sa ma duc cu masina la service pentru ultima rezivie si implicit pierderea garantiei si ma bate gandul sa imi montez un kit xenon pe masina.Are cineva idee de ce tip de faruri folosesc eu pe Astra G CC din 2006 ? teehee.gif unsure.gif Nu am nici cea mai mica idee desi am cautat in cartea tehnica si as vrea sa imi fac o parere despre preturi.

Cred ca cei de la Rucom nu imi vor monta , sau daca da, la preturi astronomice cu kitul lor , asa ca va intreb si pe voi : Ce trebuie eu sa schimb, mai exact? Si daca aveti idee cam la ce preturi se ridica.

Care aveti xenon la cati K sunt bune atat ca vizibilitate dar fara sa orbesc lumea si cam la ce preturi.
Astept raspunsurile voastre

Numai bine.

edit : am gasit becurile cred.. H7 faza scurta , HB3 9005 faza lunga si H3 proiectoarele de ceata.. daca am gasit eu bine .. Iar la o anumita firma am gasit faza lunga faza scurta la 900 RON (4 lampi ) 650 ron faza scurta si 250 ron faza lunga .. ce parere aveti de pretul asta?! Sa fie oare facute prin ateliere intunecate? smile.gif
Daniumfcv
Salut trupa !

Am mai cautat informatii pe www si am ajuns la un text cum ca Xenon.. nu este chiar acelasi lucru cu "faruri cu descarcare pe gas" asa cum nici 1800 Ron nu este acelasi lucru cu 650 Ron diferenta de pret..


Ce parere aveti de treaba asta?! Imi este sa nu cumva sa ma prostesc singur cu Xenon "ieftin" ..


Am sa tot caut info si cum gasesc ceva va dau de stire.

Numai bine,
Cristinelu
QUOTE(Daniumfcv @ Dec 29 2007, 05:50 PM) *
Salut trupa !

Am mai cautat informatii pe www si am ajuns la un text cum ca Xenon.. nu este chiar acelasi lucru cu "faruri cu descarcare pe gas" asa cum nici 1800 Ron nu este acelasi lucru cu 650 Ron diferenta de pret..


Ce parere aveti de treaba asta?! Imi este sa nu cumva sa ma prostesc singur cu Xenon "ieftin" ..


Am sa tot caut info si cum gasesc ceva va dau de stire.

Numai bine,



da...adevarul e ca si mie mi se par destul de ciudate aceste xenoane care si le pun toti....

Si eu vreau sa imi pun xenoane dar le prefer pe cele de la opel...Imi inspira siguranta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.