Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SFATURI PENTRU CUMPARARE FORD SH
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
tgv9698
SALUT.SUNT PE CALE SA CUMPAR UN FORD FOCUS 2004 SECOND HAND.AS DORI SA STIU CAM CIT COSTA UN SERVICE,SCHIMBAREA KITULUI DE DISTRIBUTIE LA ACEASTA MASINA,PRECUM SI ALTE PARERI DESPRE ACEASTA MASINA-CONSUM,TINUTA DE DRUM SI ALTELE.VA MULTUMESC ANTICIPAT.
acata
QUOTE(tgv9698 @ Dec 14 2007, 05:38 PM) *
SALUT.SUNT PE CALE SA CUMPAR UN FORD FOCUS 2004 SECOND HAND.AS DORI SA STIU CAM CIT COSTA UN SERVICE,SCHIMBAREA KITULUI DE DISTRIBUTIE LA ACEASTA MASINA,PRECUM SI ALTE PARERI DESPRE ACEASTA MASINA-CONSUM,TINUTA DE DRUM SI ALTELE.VA MULTUMESC ANTICIPAT.

Ia de la prim proprietar nu de la samsari
mergi cu ea pt teste la reprezentantza
si cam atat
Mariustom
tgv, părerea mea:
- nu mai scrie cu majuscule, e plin de tineri pe aici, cu vederea bună thumbsup.gif
- Focus e o mașină bună (ca multe altele), cu prețuri la piese ieftine, comparativ cu alte mărci, dacă știi de unde să cumperi, originale whistling.gif
- consum mic, ținută de drum bună, puțin cam rigidă pt hârtoapele noastre, dar necesară în curbe
- îți recomand să nu mergi în service-urile Ford, mai bine găsești un service bun (no comment)

Baftă thumbsup.gif
leo91348
Salut,
Depinde daca e pe benzina sau motorina, costurile de intretinere nu sunt aceleasi.E o masina excelenta,consuma f putin,are o tinuta f.b.Distributia se schimba la 125 mii (curele si role) Cost aprx 800 lei Important sa o tii cu ulei bun (Aral,Mobil 1 ,5w40) ,iar daca e diesel sa nu incerci cu morine din alte surse( iti da batai de cap mari)
Bafta!
Mariustom
CITAT(leo91348 @ Jan 13 2008, 12:32 PM) *
... Important sa o tii cu ulei bun (Aral,Mobil 1 ,5w40) ,...

Ești sigur ?
Cel puțin la mine știu că se pune 5W30 whistling.gif
tgv9698
va multumesc foarte mult pentru sfaturi.am vrut sa cumpar de la aaaauto dar masina era defecta(sdruncinaturi la viteza mai mare de 30 km/h sau la frinare) si era prezentata ca masina impecabila.mam lecuit de firmele mult laudate.o sa caut sa cumpar de la proprietar.
multumesc pentru ajutor.
laur80
Eu am in focusul meu 5w40 mobil 1 diesel dar si la mine tot asa scrie de 5w 30 dar cred ca mai conteaza si uzura motorului a mea are 189.mii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.