Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BALAMUC
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Distractii
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Alex-F1
Care-i mai tare: masina sau benzinaria? ninja.gif Damn, americanii astia nu se joaca.... whistling.gif

http://groapacuprosti.ro/2008/07/test-de-r...benzinarii.html
Oana
proba de roman...
http://www.protv.ro/stiri/social/ferrari-u...ena-si-isi.html
OvidiuH
Căpșunarii cu Bemve vs Lamborghini

http://tinypic.com/player.php?v=2s7ujpi&s=4
Diesel
QUOTE (OvidiuH @ Jul 29 2008, 11:16 PM) *
Căpșunarii cu Bemve vs Lamborghini

http://tinypic.com/player.php?v=2s7ujpi&s=4


omg de cand cautam clipul, disparuse de pe youtube
Mariustom
Nu prea știam unde să pun link-ul, dar cred că aici îi e locul rolleyes.gif
http://traficul.org/?p=634
blink.gif wacko.gif
drabisan
Pacat ca nu vede impulse/bavaria postul tau.
Ca poate intelegea de ce am ajuns in halul in care sintem vis-a-vis de faptul ca nu ne inchinam la bimuri...
OvidiuH
A văzut și el -> http://www.masini.ro/forum/content-page/76...-TINE/page/120/ smile.gif
drabisan
Asta e! Rusine noua ca nu sintem emigranti! Si asta nu e la misto! Eu chiar regret ca nu am avut curajul sa o fac...
Mariustom
Îmi cer scuze, n-am văzut mesajul lui Marius de ... dincolo cu același link.

Și eu Drabisan, și eu ... whistling.gif


PS: dar asta cred că nu a postat-o încă nimeni whistling.gif
http://traficul.org/wp-content/uploads/200...ba00100a8c0.jpg
marius68582
O fi pe bune ? E prea tare ! laugh.gif
Hoinaritza
QUOTE (Mariustom @ Aug 2 2008, 07:21 PM) *
PS: dar asta cred că nu a postat-o încă nimeni whistling.gif
http://traficul.org/wp-content/uploads/200...ba00100a8c0.jpg


Daca e pe bune, atunci "Eu mirata la vederea minunii..." N-am emoticon care sa arate cat de mari mi-au fost ochii cand am vazut poza.
OvidiuH
Pentru cei cu bugetul limitat care nu stiau ce masina sa-si ia.

http://www.youtube.com/watch?v=e3i0c9kjs4A
BogdanU
Marca auto condusa de ***** smile.gif)

Trebuie sa votati si voi ca e chiar foarte important smile.gif)


Bine ai venit pe forum! Mare atentie la limbaj!
FAR EASTERN
Bogdane, pe langa "multumim", Bun venit pe forum!

OvidiuH
Bătălie mare la vârf. smile.gif

1. BMW (54%, 44 Votes)
2. Audi (37%, 30 Votes)
3. VW (28%, 23 Votes)
4. Mercedes (28%, 23 Votes)
BogdanU
QUOTE (FAR EASTERN @ Aug 5 2008, 09:04 PM) *
Bogdane, pe langa "multumim", Bun venit pe forum!


Multumesc Multumesc ... nu uitati sa votati tongue.gif

Am adaugat si Tximetristi - asta e marca made in RO
mike.omega
Mie imi miroase a reclama mascata, demonstreaza ca nu e asa smile.gif
guerilla
n-are cum, ii da cu virgula.
AMP
Ei,Bogdane...vad ca astia cu masinile de Bavaria se detaseaza net....campioni sadea! tongue.gif
BogdanU
QUOTE (BogdanU @ Aug 6 2008, 08:26 AM) *
QUOTE (FAR EASTERN @ Aug 5 2008, 09:04 PM) *
Bogdane, pe langa "multumim", Bun venit pe forum!


Multumesc Multumesc ... nu uitati sa votati tongue.gif

Am adaugat si Tximetristi - asta e marca made in RO


Pai nu prea e mascata - e site-ul meu smile.gif. Sper sa va placa. Ma voi mentine on topic - daca deranjez rog admin-ul sa-mi spuna si nu mai postez smile.gif
mike.omega
Atunci citeste regulamentul si vezi ca reclama este interzisa smile.gif
marius68582
Balamucul balamucului! devil.gif
OvidiuH
Iată cum arată o autostradă europeană (A2). Comentariile sunt de prisos.
T u d o r
CITAT(marius68582 @ Aug 6 2008, 03:42 PM) *
Balamucul balamucului! devil.gif


Good GOD!!! Am trait sa o vad si pe asta! Tareeee... foarte tare! teehee.gif
OvidiuH
QUOTE (BogdanU @ Aug 5 2008, 09:18 PM) *
Marca auto condusa de ***** smile.gif)
Trebuie sa votati si voi ca e chiar foarte important smile.gif)

Deja avem un pluton detasat. smile.gif

1. BMW (57%, 154 Votes)
2. Audi (34%, 91 Votes)
3. Dacia (28%, 74 Votes)
4. Mercedes (27%, 72 Votes)
5. VW (22%, 58 Votes)
6. Taximetristi (20%, 53 Votes)
Hoinar
QUOTE (OvidiuH @ Aug 8 2008, 11:07 AM) *
...
6. Taximetristi (20%, 53 Votes)


Io cred ca daca erau astia pusi de la inceput bateau recordu wink.gif. Sunt multi dintre ei si cu mult bun simt...da' si multi care bat topurile smile.gif.
Mariustom
Deoarece e o chestie interesantă, o arăt aici:
Water Show thumbsup.gif

PS: Ahh, apropo, vă rog să nu mai postați off topic. Merci de înțelegere smile.gif
ninja.gif
FAR EASTERN
Hot trees http://www.hotnews.ro/stiri-mediu-3843058-...lor-ilegale.htm
marius68582
U-turn,Dubai Style woot.gif
OvidiuH
Spălătorie de Mercedes S-Klasse a la Românica.
OvidiuH
Și spălătoria "amărâtului" posesor bucureștean de Lamborghini.
ozz86651
Ma eu nu inteleg romanismul asta cu spalatoria. Am mai citit pe undeva ca la noi daca ai masina de peste x euro/$ n-ai voie sa o speli in fata blocului, ba mai mult ca ar fi mirlanie sa o speli in fata blocului.
Ma rog, tin sa va contrazic, eu am vazut nus citi posesori de SEL, AMG, Porsche etc care isi spala masina cu furtunul in fata blocului sau a casei. Si nu in Romania. Exista motive pentru asta si ele sint la mintea cocosului.
20krpm
apai sa ma scuzati, da mai bine spal un ferrari cu furtunul in fata blocului decit sa spal o dacie cu furtunul in fata blocului. (panseu a la confucius.)
OvidiuH
QUOTE (ozz86651 @ Aug 13 2008, 01:35 AM) *
Ma eu nu inteleg romanismul asta cu spalatoria. Am mai citit pe undeva ca la noi daca ai masina de peste x euro/$ n-ai voie sa o speli in fata blocului, ba mai mult ca ar fi mirlanie sa o speli in fata blocului.
Ma rog, tin sa va contrazic, eu am vazut nus citi posesori de SEL, AMG, Porsche etc care isi spala masina cu furtunul in fata blocului sau a casei. Si nu in Romania. Exista motive pentru asta si ele sint la mintea cocosului.

Mai sus era vorba de unul care își spăla Mercedesul în mijlocul unui râu, iar celălalt Lamborghiniul în mijlocul orașului folosind apă din fântâna de la Piața Unirii.
Poate am eu mintea cocoșului, dar să-mi spui ce e normal în aceste două cazuri. Una e să-ți speli mașina în fața casei și s-o bibilești și cu totul alta să pocedezi ca domnii de mai sus. Nu-mi spune că că Lamborghini-ul ăla a rămas cu vopseaua intactă după ce s-a folosit un burete jegos și apă stătută din fântâna aia.
ozz86651
OK, asta nu observasem ca am aruncat numai o privire. Intradevar, cam taranesc biggrin.gif...
Insa citisem pe altundeva, pe un blog parca ca ar fi crima sa speli masina in fata blocului cu furtunul. Acu e drept ca e ciudat sa stai la apartament si sa ai lamborghini, dar o masina mai normala nu vad de ce nu.
T u d o r
In fata blocului? unsure.gif Nu crezi ca e aiurea? Adica "fata blocului" e un spatiu public, fara scurgere, nu prea e acelasi lucru cu fata casei mele, pe pamantul meu. Atunci, prin extrapolare, ce sa avem cu cei care asculta muzica (a se citi manele) tot in fata blocului? Evident la maxim si insotita de "sa moara mama" si alte expresii consacrate de genu' asta. Sau de cei care fac munti de coji de seminte si sticle de bere, stransi tot in fata unui bloc...

Nu prea sunt de acord ca in spatiul public sa faci chestii de-astea. Le faci mai bine la rau... desi e penibil sa speli un Mertzan in rau... C'mon, cat costa un "interior+exterior" la o spalatorie? Omul o avea pasiune sa-si bibileasca singur masina... treaba lui. Dar in fata blocului...
OvidiuH
QUOTE (ozz86651 @ Aug 13 2008, 10:15 AM) *
sa speli masina in fata blocului cu furtunul. Acu e drept ca e ciudat sa stai la apartament si sa ai lamborghini, dar o masina mai normala nu vad de ce nu.

Pâi, în general, blocul e spațiu public. Plus că îți faci praf vopseaua folosind doar o găleată de apă și un burete.
Să folosești furtunul e mai greu, mai ales dacă stai pe la 7 sau 8. smile.gif
klm
CITAT(OvidiuH @ Aug 13 2008, 10:37 AM) *
Pâi, în general, blocul e spațiu public.

Cladirile de locuit (in speta blocurile) sunt spatii private sau proprietati colective private.
OvidiuH
Mașina nu o speli în bloc. O speli în parcare sau pe aleea din fața blocului. Cred că era simplu de înțeles la ce m-am referit.
klm
Daca reusesti s-o inghesui pe bucatica de spatiu de 1m din jurul blocului inseamna ca esti tot pe proprietate privata wink.gif teehee.gif .
ozz86651
Eu cred ca voi dati vina pe faptul ca nu exista canalizari si scurgeri suficiente si ca nu e asfaltat si se face namol pe aia care spala masina. Pai atunci la o ploaie ce mai ziceti? In ce sens e datul la niste apa pe jos acelasi lucru cu manelele si cojile de semnite?
La americani de multe ori blocurile si cladirile cu apartamente de inchiriat au robineti pe exterior special ca sa-ti bagi furtunul sa-ti speli masina. Si da, asta include blocurile marginite direct de trotuoar si strada. De complexele astea de apartamente cu parcari proprii nu mai zic. N-am vazut pe nimeni scandalizat de la niste apa pe jos.
T u d o r
CITAT
La americani de multe ori blocurile si cladirile cu apartamente de inchiriat au robineti pe exterior special ca sa-ti bagi furtunul sa-ti speli masina.


La americani... In Europa, daca speli masina in spatiul public te alegi cu o amenda de n-o uiti toata viata. Asta e, cate bordeie, atatea "obiceie". smile.gif
FAR EASTERN
QUOTE (ozz86651 @ Aug 14 2008, 01:38 AM) *
Eu cred ca voi dati vina pe faptul ca nu exista canalizari si scurgeri suficiente si ca nu e asfaltat si se face namol pe aia care spala masina. Pai atunci la o ploaie ce mai ziceti? In ce sens e datul la niste apa pe jos acelasi lucru cu manelele si cojile de semnite?
La americani de multe ori blocurile si cladirile cu apartamente de inchiriat au robineti pe exterior special ca sa-ti bagi furtunul sa-ti speli masina. Si da, asta include blocurile marginite direct de trotuoar si strada. De complexele astea de apartamente cu parcari proprii nu mai zic. N-am vazut pe nimeni scandalizat de la niste apa pe jos.


ozz, sa vezi ce paraie de ulei si detergenti raman in urma unor spalari din astea, de zici "ce-i aia?". La voi singura mizerie pe masini e eventual ceva praf. La mizeria care se aduna in orase la noi dupa o ploaie, si care apoi e plimbata prin tot orasul de masini(si bineinteles pe masini), un simplu jet de apa nu face mare lucru. De aici ajungem, intradevar, la notivul amintit de tine, adica lipsa canalizarii eficiente. Dar mai e si mintea lu' nea caisa care s-a hotarat el sa-si spele motoru' in fata blocului, sau pe camp, langa gratarul cu mici.
Diferenta dintre Eu si Ro este ca acolo chiar te amendeaza, la noi s-a legiferat ceva ca asa a cerut UE, oamenilor nu le convine, legea nu se aplica, si suntem in acelasi loc de unde am plecat, cu exceptia ca avem legi. Si panouri cu interdictii. Si ce daca? Iar daca se trezeste unu sa le arate altora cu degetul catre panoul ala, risca o mama de bataie.......
A K U
Un singur lucru in cazul aluia cu Lambo: locul in care-si spala masina. De la bordura pana la bloc sunt vreo 20 de metri, sunt niste copaci si mai e o alee pietonala lata de cativa metri. Deci omul NU coborase si el din apartament ca sa-si bibileasca masina. El a zis ca hai sa arunc si io niste galeti de apa din fantana, in buricul targului, pe masina ca s-a pus praful. Tre' sa fii cel putin...ziceti voi cum, ca sa faci asa ceva. Toti ne-am spalat masinile in fata CURTII, aia care stam/am stat la curti. Da' de aici si pana la spalatul supermasinii cu galeata pe Unirii e cale luuunga de tot si lipsa de cateva sute de milioane de neuroni. Afara de cazul in care ala nu era vreun aurolac din aia care-ti "spala" masina si te-asteapta pana te intorci sa-i dai si lui de-o punga de-un leu si niste "halucinogen"...
air_wolf
jos palaria pentru ala cu mercedesul. recunosc ca n-am vazut niciodata un S in off-road teehee.gif
drabisan
AKU: Labo-ul portocaliu e locuitor de Pipera. Il vad destul de des dimineata la coada pe acolo - cam 3 din 5 zile!
Si nu arata chiar ca ala de spala masina.

Aurolaci amindoi, oricum...
OvidiuH
QUOTE (drabisan @ Aug 14 2008, 05:59 PM) *
AKU: Labo-ul portocaliu e locuitor de Pipera.

În filmuleț e unul galben.
FAR EASTERN
Drift de coma......
FAR EASTERN
"I'm gonna live 'till I die"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.