Help - Search - Members - Calendar
Full Version: O1
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 1
jjon
Salut sant nou pe aici si am o O1 iar la accelerare, motorul lucraza in contra timp cu pedala de aceleratie adica se accelereaza mai tarziu ;De ? Ce trebuie facut?
DORU
Cauzele pot fi multiple. Recomandarea mea este o constatare in service Skoda si o diagnoza VAS.
De unde esti? Cati km are masina? Motorizarea este TDI?
jjon
din 2002; MPI 1600; 157000 km; din Oradea
DORU
Constatare in service Skoda, curatat injectoare cu ultra-sunete si curatat clapeta acceleratie. Asta imi vine in minte acum. Oricum pe VAS se vad erorile stocate din BC, daca este vreuna.
jjon
Mersi mult Doru
DORU
Cu placere. Mai poate fi si un senzor, dar tot de diagnoza e nevoie pt confirmare...
jjon
am facut un test la masina si nu au fost erori decat la amestecul de carburant pe ca au sterso ;asea au zis
DORU
Iti consuma mult? Intreb pt ca s-ar putea sa trebuieasca sa faca testul VAS pt sonda Lambda. Masina e Euro 2 sau cat?
jjon
masina este E4 consum de 6-7 l afara,8 -8.5l mixt, 10-12 l oras
DORU
Hmmm...consumul pare in regula. Ma gandisem ca la Euro 4 este nevoie de o "sincronizare" a celor 2 sonde. Dar nu pare sa fie cazul...
jjon
Ok Mersi mult.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.